23.04.2019 10:00

2 osoby zmarły na festiwalu muzycznym. Policja bada sprawę

Ostatniego dnia imprezy znaleziono martwe ciała festiwalowiczów. Organizator imprezy napisał oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

festiwal muzyczny
foto: shutterstock

Niestety na muzycznym festiwalu Rabbits Eat Lettuce w Queensland w Australii doszło do tragedii. W jednym z namiotów znaleziono martwe ciała kobiety i mężczyzny. 24-latek pochodzi z Maleny, zaś 22-letnia kobieta przyjechała z Nambour.

2 osoby zmarły na festiwalu muzycznym. Policja bada sprawę

Ciało zmarłych znaleziono ostatniego dnia imprezy, 22 kwietnia 2019, około godziny 9:30 i od razu wezwano medyków. Policja bada sprawę, ale jak na razie nie ma żadnych przesłanek, które mogłyby sugerować, że doszło do przestępstwa.

19-latek zmarł po festiwalu muzycznym. Przyczyna śmierci nie została ujawniona
19-latek zmarł po festiwalu muzycznym. Przyczyna śmierci nie została ujawniona
Przeczytaj także 19-latek zmarł po festiwalu muzycznym. Przyczyna śmierci nie została ujawniona

Organizator wydał oświadczenie w sprawie tragedii wyznając, że jest wstrząśnięty śmiercią osób, które postrzegane są jak członkowie rodziny.

"

Bezpieczeństwo jest najważniejszą rzeczą dla organizatorów Rabbit Eat Lettuce, mamy profesjonalnym medyków dostępnych całą dobę na terenie festiwalu i dyżurnych lekarzy. Co więcej w czasie imprezy do dyspozycji są ambulansy. Współpracujemy z władzami, by teren naszej imprezy był bardzo bezpieczny. "

Rabbits Eat Lettuce wystartował 18 kwietnia 2019 i jest to mekka dla fanów tanecznej muzyki. Oprócz koncertów festiwalowicze mogą wziąć udział w licznych warsztatach, m.in. jogi.

Bezpieczeństwo na festiwalach muzycznych

Chociaż organizatorzy dbają o bezpieczeństwo na imprezach, to niestety co rusz pojawią się kolejne informacje o tragicznych zdarzeniach. Na początku grudnia 2018 ochroniarz zmarł na festiwalu rockowym Good Things Festival w Sydney. Niestety na festiwalu Lollapalooza w Chicago w sierpniu 2018 zmarł 16-latek prawdopodobnie z powodu zawału serca, zaś we wrześniu 2018 roku 2 osoby zginęły na festiwalu Defqon 1. Politycy wzięli na celownik imprezę, bo już wcześniej dochodziło do tragicznych wydarzeń na tym festiwalu.

Tagi: Rock News