17.09.2018 10:47

2 osoby zmarły na festiwalu muzycznym. Władze chcą zamknąć imprezę

Nie jest to pierwsze takie tragiczne wydarzenie w historii imprezy, dlatego władze zrobią wszystko, żeby festiwal muzyczny nie odbył się w przyszłym roku.

Festiwal muzyczny
foto: fotolia.com

Festiwal Defqon 1 z muzyką taneczną organizowany jest od 2003 roku. Natomiast od 2009 impreza odbywa się w Sydney, ale możliwe, że w najbliższych latach maszyna festiwalowa zrobi stop. Wszystko z powodu dwóch osób, które zmarły podczas imprezy 15 września 2018 w Sydney International Regatta Centre.

2 osoby przedawkowały na festiwalu muzycznym

Policja twierdzi, że 23-letni mężczyzna z Sydney i 21-letnia dziewczyna z Victioria zmarli w szpitalu z powodu przedawkowania. Co więcej 17 września 2018 kolejne 3 osoby trafiły w bardzo złym stanie do szpitala.

Premier Nowej Południowej Walii, Gladys Berejiklian, jest w szoku, że doszło do takiej sytuacji:

"

Nie chcę, żeby nigdy więcej ten event odbył się w Sydney czy Nowej Południowej Walii - zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby zamknąć imprezę. Straciliśmy młode osoby. "

Politycy zatem postanowili wziąć na celownik imprezę, bowiem niestety już wcześniej dochodziło do tragicznych wydarzeń na tym festiwalu. W 2013 roku doszło do zatrzymania akcji serca 23-latka, który przedawkował narkotyki. Dwa lata później zmarł 26-letni mężczyzna.

Narkotyki na festiwalach muzycznych

Jak łatwo się domyślić tego typu wydarzeniom towarzyszy alkohol czy narkotyki. Jeszcze w 2017 roku Melvin Benn z LiveNation, który zajmuje się organizacją festiwali wpadł na pomysł, żeby na imprezach pojawiło się stanowisko, w którym można sprawdzić skład narkotyków. Ma to na celu zapobiegnięcie śmiertelnemu przedawkowaniu nieznanych narkotyków.

Jakie używki są używane na takich imprezach? Najczęściej uczestnicy przyznają się do alkoholu i do marihuany.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News