08.10.2016 00:52

20 lat temu ukazała się płyta „Antichrist Superstar” Marilyna Mansona

8 października 1996 roku światło dzienne ujrzała płyta, która wyniosła artystę na sam szczyt. Z okazji okrągłej rocznicy cofamy się do lat 90., kiedy to Manson postanowił opowiedzieć upiorną historię o Antychryście.

20 lat temu ukazała się płyta „Antichrist Superstar” Marilyna Mansona
foto: materiały prasowe

Antychryst zawładnął światem

Krążek zadebiutował na 3. pozycji na liście Billboardu 200 i zdobył status platynowej płyty. „Antichrist Superstar” stał się narodzinami prawdziwej gwiazdy.

Kontrowersyjna trasa promująca wydawnictwo została nazwana Dead to the World Tour i wystartowała w 1996 roku. Zobaczcie, jak wyglądały wówczas występy Marilyna Mansona:

Czy muzyk mógł się spodziewać, że płyta wyniesie go na sam szczyt? Manson przyznał, że oszukiwał wszystkich dookoła, aż w końcu to kłamstwo stało się prawdą:

"

Na „Antichrist Superstar” byłem wspaniały mówiąc, że będę tą ikoną, która ma dużo władzy w swoich rękach i jest w stanie decydować o przyszłości wielu osób. Skończyło się na tym, że właśnie tak się stało. Życie naśladowało sztukę i historia zaczęła pisać się sama. „Mechanical Animals” reprezentuje środek historii, zaś „Holy Wood (In the Shadow of the Valley of Death)” łączy wszystkie elementy na samym początku historii. Jest to parabola. "

Marilyn Manson zapowiedział, że 20 października 2016 roku z okazji okrągłej rocznicy wydania słynnej płyty ukaże się specjalny box zawierający wcześniej niepublikowany klip. Film był na tyle kontrowersyjny, że menedżerowie nie zgodzili się, aby był on bonusem na kasecie „Dead to the World” związanej z Antichrist Superstar Tour.

Dotychczas wokalista miał problemy, żeby wydać wznowienia swoich wcześniejszych płyt, bowiem przedstawicielstwo Nothing Records poinformowało go o zagubieniu taśm matek. Wszystko wskazuje na to, że jest to zemsta Trenta Reznora, który w ten sposób chce się odgryźć za autobiografię Mansona, w której muzyk oczernił lidera Nine Inch Nails. Jednak jak widać, Marilyn jest teraz w stanie wydać reedycję „Antichrist Superstar”. Liczymy na to, że dotrzyma słowa.

A Wy za co lubicie krążek „Antichrist Superstar”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Marilyn Manson