20 najważniejszych nu metalowych albumów według magazynu Revolver

Olga Konarzycka
27.07.2018 12:24
20 najważniejszych nu metalowych albumów według magazynu Revolver Fot. okładki albumów „Toxicity”, Three Dollar Bill, Y’all$”, „Slipknot”

Amerykański miesięcznik przedstawił listę 20 najważniejszych ich zdaniem albumów z gatunku nu metal. Jakie płyty znalazły się w zestawieniu?

Na stronie internetowej magazynu Revolver pojawiła się lista najlepszych albumów w historii nu metalu. Zobaczcie, kto znalazł się w notowaniu.

Lista najlepszych albumów nu metalowych według Revolvera

Zestawienie otwiera na 20. miejscu nagrana w 2003 roku płyta „XIII” zespołu Mushroomhead. Na kolejnych miejscach uplasowały się grupy Chimara i ich „The Impossibility of Reason” oraz P.O.D z krążkiem „Satellite”.

Na 17. pozycji znalazł się jeden z najpopularniejszych albumów System of a Down, „Toxicity”. Wydany w 2001 roku krążek zebrał świetne recenzje krytyków oraz dotarł do pierwszego miejsca notowania „Billboard 200”. Obecność grupy na liście z pewnością ucieszy jej fanów, którzy od prawie 13 lat czekają na powrót SOAD do studia. Ostatnio jego członkowie postanowili przerwać milczenie i ujawnić powody stagnacji zespołu. Jak przyznał Daron Malakian winę za ten stan ponosi Serj Tankian. Wokalista potwierdził te doniesienia oraz podał przyczynę swojej decyzji.

Płyty Slipknot i Linkin Park na liście najważniejszych albumów nu metalowych

16. miejsce w notowaniu przypadło amerykańskiej formacji Linkin Park i ich debiutanckiej płycie „Hybrid Theory”. Chociaż do tej pory LP nagrało 7 albumów studyjnych wielu ich miłośników do dziś uważa wydany w 200 roku krążek za najlepszy w historii grupy. Podobnego zdania jest wielu naszych czytelników. Przypomnijmy wyniki sondy, w której zdecydowaliście o najlepszym albumie i singlu Linkin Park.

Kolejną pozycję w zestawieniu zajmuje Glassjaw i płyta zatytułowana „Everything You Ever Wanted to Know About Silence. Miejsce 15. przypadło grupie Mudvayne z krążkiem „L.D 50”, natomiast na 14. uplasowała się kanadyjska żeńska grupa Kitty z albumem „Spit”. Następną płytą na liście najważniejszych nu-metalowych wydawnictw okazała się „Wisconsin Death Trip” grupy Static X. Był to muzyczny debiut kapeli, która łącznie ma na koncie 6 longplayów. Przypomnijmy, że formacja zawiesiła działalność w 2014 roku, kiedy to zmarł ich lider, Wayne Static.

11. miejsce przypadło Slipknotowi i albumowi zatytułowanemu po prostu „Slipknot”. Pochodząca z 1999 roku płyta była debiutem grupy i zdaniem wielu jest najlepszą w całej ich twórczości. Przypomnijmy, że w 2017 roku wokalista zespołu, Corey Taylor za pośrednictwem magazyny Rolling Stone podzielił się z fanami swoją listą najlepszych metalowych albumów.

Kto znalazł się w pierwszej dziesiątce listy Revolvera?

Pierwszą dziesiątkę notowania rozpoczyna album Spineshank – „Strictly Diesiel”. Kolejne miejsca zajęły debiutancki krążek Soulfly oraz Fear Factory z wydaną w 1998 roku płytą „Obsolete”. 7. pozycja przypadła amerykańskiej grupie Orgy i ich muzycznemu debiutowi, „Candyass”. Na 6. miejscu natomiast znalazł się album „S.C.I.E.N.C.E” formacji Incubus. Co ciekawe, wokalista grupy Brandon Boyd ma dosyć interesujące zdanie na temat przedstawicieli nu-metalu [link].

Na pozycji 5. Revolver umieścił grupę Limp Bizkit i ich krążek „Three Dollar Bill, Y’all$”. Frontman zespołu Fred Durst oprócz muzyki, interesuje się również filmem. Do tej pory wyreżyserował już dwie produkcje i obecnie pracuje nad kolejną, w której wystąpi John Travolta. Oczko przed podium znalazł się album grupy Sevendust, nagrany w 1997 roku „Sevendust”.

3 najlepsze nu metalowe płyty według magazynu Revolver

Brązowy medal w kategorii najlepszy album nu metalowy miesięcznik Revolver przyznał Deftones  i ich płycie „Around the Fur”. Działająca od 1998 roku grupa wciąż odnosi sukcesy w branży. W 2016 roku ich krążek „Gore” został bardzo ciepło przyjęty przez krytyków, który zadebiutował na 2. miejscu listy Billboard 200. Na drugiej pozycji uplasowała się Sepultura wraz z płytą „Roots”. Bezkonkurencyjny w zestawieniu okazał się być Korn. To właśnie debiutancki album grupy, wydany w 1994 roku został przed magazyn Revolver uznany za najważniejsze nu metalowe wydawnictwo.

 1. Korn – „Korn”
 2. Sepultura – „Roots”
 3. Deftones – „Around the Fur”
 4. Sevendust –„ Sevendust”
 5. Limp Bizkit – „Three Dollar Bil, Y’all$”
 6. Incubus – „S.C.I.E.N.C.E”
 7. Orgy – „Candyass”
 8. Fear Factory – „Obsolete”
 9. Soulfly – „Soulfly”
 10. Spineshank – „Strictly Diesel”
 11. Slipknot – „Slipknot”
 12. Static X – „Wisconsin Death Trip”
 13. Kitty – „Spit”
 14. Mudvayne – „L.D. 50”
 15. Glassjaw – „Everything You Ever Wanted to Know About Silence”
 16. Linkin Park – „Hybrid Theory”
 17. System of a Down – „Toxicity”
 18. P.O.D. – „Satellite”
 19. Mushroomhead – „XIII”
 20. Chimaira – „The Impossibility of Reason”

Lipiec zdecydowanie stał się w tym roku miesiącem podsumowań. I chociaż do końca roku zostało całkiem sporo czasu, wiele magazynów już teraz pokusiła się o stworzenie rozmaitych zestawień, w tym również muzycznych. 16 lipca 2018 roku amerykański Forbes opublikował listę najbogatszych celebrytów, natomiast niedługo później Billboard przyjrzał się najlepiej zarabiającym muzykom.

A co wy sądzicie o najważniejszych albumach nu-metalowych według magazynu Revolver? Czy dokonalibyście jakiś zmian w liście? A może w notowaniu zabrakło płyt, które waszym zdaniem absolutnie powinny zostać wyróżnione?

Olga Konarzycka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.