27.07.2018 12:24

20 najważniejszych nu metalowych albumów według magazynu Revolver

Amerykański miesięcznik przedstawił listę 20 najważniejszych ich zdaniem albumów z gatunku nu metal. Jakie płyty znalazły się w zestawieniu?

Revolver
foto: okładki albumów „Toxicity”, Three Dollar Bill, Y’all$”, „Slipknot”

Na stronie internetowej magazynu Revolver pojawiła się lista najlepszych albumów w historii nu metalu. Zobaczcie, kto znalazł się w notowaniu.

Lista najlepszych albumów nu metalowych według Revolvera

Zestawienie otwiera na 20. miejscu nagrana w 2003 roku płyta „XIII” zespołu Mushroomhead. Na kolejnych miejscach uplasowały się grupy Chimara i ich „The Impossibility of Reason” oraz P.O.D z krążkiem „Satellite”.

Na 17. pozycji znalazł się jeden z najpopularniejszych albumów System of a Down, „Toxicity”. Wydany w 2001 roku krążek zebrał świetne recenzje krytyków oraz dotarł do pierwszego miejsca notowania „Billboard 200”. Obecność grupy na liście z pewnością ucieszy jej fanów, którzy od prawie 13 lat czekają na powrót SOAD do studia. Ostatnio jego członkowie postanowili przerwać milczenie i ujawnić powody stagnacji zespołu. Jak przyznał Daron Malakian winę za ten stan ponosi Serj Tankian. Wokalista potwierdził te doniesienia oraz podał przyczynę swojej decyzji.

Płyty Slipknot i Linkin Park na liście najważniejszych albumów nu metalowych

16. miejsce w notowaniu przypadło amerykańskiej formacji Linkin Park i ich debiutanckiej płycie „Hybrid Theory”. Chociaż do tej pory LP nagrało 7 albumów studyjnych wielu ich miłośników do dziś uważa wydany w 200 roku krążek za najlepszy w historii grupy. Podobnego zdania jest wielu naszych czytelników. Przypomnijmy wyniki sondy, w której zdecydowaliście o najlepszym albumie i singlu Linkin Park.

Kolejną pozycję w zestawieniu zajmuje Glassjaw i płyta zatytułowana „Everything You Ever Wanted to Know About Silence. Miejsce 15. przypadło grupie Mudvayne z krążkiem „L.D 50”, natomiast na 14. uplasowała się kanadyjska żeńska grupa Kitty z albumem „Spit”. Następną płytą na liście najważniejszych nu-metalowych wydawnictw okazała się „Wisconsin Death Trip” grupy Static X. Był to muzyczny debiut kapeli, która łącznie ma na koncie 6 longplayów. Przypomnijmy, że formacja zawiesiła działalność w 2014 roku, kiedy to zmarł ich lider, Wayne Static.

11. miejsce przypadło Slipknotowi i albumowi zatytułowanemu po prostu „Slipknot”. Pochodząca z 1999 roku płyta była debiutem grupy i zdaniem wielu jest najlepszą w całej ich twórczości. Przypomnijmy, że w 2017 roku wokalista zespołu, Corey Taylor za pośrednictwem magazyny Rolling Stone podzielił się z fanami swoją listą najlepszych metalowych albumów.

Kto znalazł się w pierwszej dziesiątce listy Revolvera?

Pierwszą dziesiątkę notowania rozpoczyna album Spineshank – „Strictly Diesiel”. Kolejne miejsca zajęły debiutancki krążek Soulfly oraz Fear Factory z wydaną w 1998 roku płytą „Obsolete”. 7. pozycja przypadła amerykańskiej grupie Orgy i ich muzycznemu debiutowi, „Candyass”. Na 6. miejscu natomiast znalazł się album „S.C.I.E.N.C.E” formacji Incubus. Co ciekawe, wokalista grupy Brandon Boyd ma dosyć interesujące zdanie na temat przedstawicieli nu-metalu [link].

Na pozycji 5. Revolver umieścił grupę Limp Bizkit i ich krążek „Three Dollar Bill, Y’all$”. Frontman zespołu Fred Durst oprócz muzyki, interesuje się również filmem. Do tej pory wyreżyserował już dwie produkcje i obecnie pracuje nad kolejną, w której wystąpi John Travolta. Oczko przed podium znalazł się album grupy Sevendust, nagrany w 1997 roku „Sevendust”.

3 najlepsze nu metalowe płyty według magazynu Revolver

Brązowy medal w kategorii najlepszy album nu metalowy miesięcznik Revolver przyznał Deftones  i ich płycie „Around the Fur”. Działająca od 1998 roku grupa wciąż odnosi sukcesy w branży. W 2016 roku ich krążek „Gore” został bardzo ciepło przyjęty przez krytyków, który zadebiutował na 2. miejscu listy Billboard 200. Na drugiej pozycji uplasowała się Sepultura wraz z płytą „Roots”. Bezkonkurencyjny w zestawieniu okazał się być Korn. To właśnie debiutancki album grupy, wydany w 1994 roku został przed magazyn Revolver uznany za najważniejsze nu metalowe wydawnictwo.

 1. Korn – „Korn”
 2. Sepultura – „Roots”
 3. Deftones – „Around the Fur”
 4. Sevendust –„ Sevendust”
 5. Limp Bizkit – „Three Dollar Bil, Y’all$”
 6. Incubus – „S.C.I.E.N.C.E”
 7. Orgy – „Candyass”
 8. Fear Factory – „Obsolete”
 9. Soulfly – „Soulfly”
 10. Spineshank – „Strictly Diesel”
 11. Slipknot – „Slipknot”
 12. Static X – „Wisconsin Death Trip”
 13. Kitty – „Spit”
 14. Mudvayne – „L.D. 50”
 15. Glassjaw – „Everything You Ever Wanted to Know About Silence”
 16. Linkin Park – „Hybrid Theory”
 17. System of a Down – „Toxicity”
 18. P.O.D. – „Satellite”
 19. Mushroomhead – „XIII”
 20. Chimaira – „The Impossibility of Reason”

Lipiec zdecydowanie stał się w tym roku miesiącem podsumowań. I chociaż do końca roku zostało całkiem sporo czasu, wiele magazynów już teraz pokusiła się o stworzenie rozmaitych zestawień, w tym również muzycznych. 16 lipca 2018 roku amerykański Forbes opublikował listę najbogatszych celebrytów, natomiast niedługo później Billboard przyjrzał się najlepiej zarabiającym muzykom.

A co wy sądzicie o najważniejszych albumach nu-metalowych według magazynu Revolver? Czy dokonalibyście jakiś zmian w liście? A może w notowaniu zabrakło płyt, które waszym zdaniem absolutnie powinny zostać wyróżnione?

Olga Konarzycka
Tagi: Rock News