19.07.2017 15:54

20 tysięcy fanów zaśpiewało „100 lat” z okazji 70. urodzin Briana Maya

Gitarzysta Queen otrzymał wyjątkowy prezent od wielbicieli kapeli. Posłuchajcie, jak fani spisali się na koncercie w Toronto.

20 tysięcy fanów zaśpiewało „100 lat” z okazji 70. urodzin Briana Maya
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Gitarzysta grupy Queen, Brian May, obchodzi swoje 70. urodziny 19 lipca 2017 roku. Dzień przed tym Queen wraz z Adamem Lambertem występował w Air Canada Centre w Toronto i muzyk otrzymał muzyczny prezent urodzinowy od swoich fanów.

Lambert zdradził ze sceny, że May będzie mieć za parę godzin urodziny i zachęcił widownię do zaśpiewania „100 lat”. 20 000 osób zebranych w kompleksie jednym głosem wyśpiewało życzenia i Brian May był mile zaskoczony takim urodzinowym prezentem.

Po tym zespół zabrał się do odegrania kawałka „Somebody to Love”, który pochodzi z płyty „A Day at the Races”:

Co więcej na afterparty po koncercie załapali się muzycy Metalliki:

Jeszcze w trakcie próby przed tym występem czekała na Briana niespodzianka - gitarzysta otrzymał bowiem od całej ekipy koncertowej i zespołu tort urodzinowy. Również wówczas nie obyło się bez wyśpiewania „100 lat”:

Warto również wspomnieć o tym, że na koncercie Green Day na Hyde Parku w Londynie 65 tysięcy fanów zaśpiewało „Bohemian Rhapsody”. Jeśli stęskniliście się za Brianem Mayem i spółką to już niebawem będziecie mogli zaśpiewać nie tylko „Bohemian Rhapsody” razem z zespołem. Queen + Adam Lambert pojawią się bowiem  6 listopada 2017 w Atlas Arenie w Łodzi.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Queen Brian May