11.07.2018 11:05

200 osób dostało udaru słonecznego na rockowym festiwalu

Ponad 20 osób trafiło do szpitala. Wszystko przez rekordowo wysoką temperaturę.

Letni festiwal muzyczny
foto: shutterstock.com

Wybierając się na letni festiwal muzyczny warto przed wyjazdem sprawdzić prognozę pogody - jeśli ma być nieziemski upał, warto wziąć krem z filtrem oraz nakrycie głowy. Jeśli natomiast ma być deszczowo wiadomo, że dobrym rozwiązaniem jest płaszcz przeciwdeszczowy.

Niestety można się trochę przeliczyć - tak stało się w Nashville w stanie Tennessee na koncercie w ramach festiwalu Vans Warped Tour, który odbył się 10 lipca 2018.

Ponad 200 osób dostało udaru słonecznego i 20 z nich trafiło do szpitala. W transporcie poszkodowanych do szpitala pomogli strażacy oraz ratownicy medyczni z Vanderbilt University Medical Center.

Udar słoneczny wśród uczestników festiwalu

Przyczyną udaru słonecznego jest mocne nasłonecznienie głowy, jak również karku. Prowadzi to do zaburzeń pracy ośrodka termoregulacji, jak również odwodnienia. Przelotne deszcze we wtorek nieco poprawiły sytuację w Nashville. W tym tygodniu w USA padły rekordy temperatury - chociażby w Chicago słupek rtęci pokazywał aż 39 stopni Celsjusza.

Vans Warped Tour to objazdowy festiwal, który zawita do wielu miast w Ameryce Północnej. W imprezie biorą udział takie zespoły, jak m.in. Black Veil Brides, Sum41 czy Asking Alexandria.

Bezpieczeństwo na festiwalach muzycznych

Coraz częściej porusza się kwestię bezpieczeństwa na festiwalach muzycznych, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Czy na tego typu imprezach jest bezpiecznie? W 2017 córka brytyjskiego aktora, Johna Michiego, została zamordowana na festiwalu muzycznym, natomiast 17 czerwca 2018 Firefly Festival w Dover w stanie Delaware znaleziono ciało 20-letniej dziewczyny.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News