30.06.2015 15:04

21 albumów AC/DC dostępnych w streamingu

Australijska kapela po latach zdecydowała się na ten ruch. W jakich serwisach będziemy mogli słuchać twórczości zespołu?

21 albumów AC/DC dostępnych w streamingu
foto: face to face / REPORTER / East News

AC/DC jest jedną z ostatnich tak popularnych grup, które do tej pory nie miały dobrego zdania na temat streamingu i nie udostępniały swojej muzyki w taki sposób. Na szczęście 30 czerwca 2015 roku nastąpił przełom i sprawa uległa zmianie. Muzycy zamieścili swoje krążki w serwisach Spotify, Rdio i nowej platformie firmy Apple - Apple Music.

Dlaczego artyści tak długo wzbraniali się przed tym ruchem? Przede wszystkim uważali, że płyt powinno słuchać się w całości, a nie w pojedynczych kawałkach – media strumieniowe często promują albumy za pomocą najpopularniejszych utworów i singli.

Jeszcze w 2008 roku wokalista, Brian Johnson, określał iTunes jako „potwora”, który „zabije muzykę, jeśli wszyscy nie będziemy ostrożniejsi”.

Angus Young, gitarzysta AC/DC, wyjaśnił tę tezę trochę bardziej drobiazgowo i mniej dramatycznie.

"

Jeśli znaleźlibyśmy się w iTunes, wiemy że pewien procent ludzi ściągnęłoby tylko dwie lub trzy piosenki z albumu, a to nie reprezentuje naszej muzyki. "

Tylko krowa nie zmienia poglądów... 25 albumów AC/DC zostało udostępnionych do sprzedaży w iTunes dopiero w listopadzie 2012 roku, a fani mieli możliwość pobrania krążków w całości lub pojedynczych kawałków. Płyty zostały specjalnie zremasterowane na tę okazję.

Zarówno użytkownicy, jak i twórcy serwisów streamingowych powinni być w siódmym niebie. Kto nie chciałby dołożyć do swojej kolekcji muzycznego giganta, który w samych Stanach Zjednoczonych sprzedał do tej pory około 72 milionów albumów...?

Korzystacie z serwisów strumieniowych? Jeśli nie, może przekona Was do nich Lars Ulrich...

Dzięki streamingowi będziecie mogli przygotować się na występ AC/DC i dumnie wydzierać się pod sceną na Stadionie Narodowym już 25 lipca 2015 roku!

Magda Słomka
Tagi: Rock News AcDc