21 albumów AC/DC dostępnych w streamingu

Magda Słomka
30.06.2015 15:04
21 albumów AC/DC dostępnych w streamingu Fot. face to face / REPORTER / East News

Australijska kapela po latach zdecydowała się na ten ruch. W jakich serwisach będziemy mogli słuchać twórczości zespołu?

AC/DC jest jedną z ostatnich tak popularnych grup, które do tej pory nie miały dobrego zdania na temat streamingu i nie udostępniały swojej muzyki w taki sposób. Na szczęście 30 czerwca 2015 roku nastąpił przełom i sprawa uległa zmianie. Muzycy zamieścili swoje krążki w serwisach Spotify, Rdio i nowej platformie firmy Apple - Apple Music.

Dlaczego artyści tak długo wzbraniali się przed tym ruchem? Przede wszystkim uważali, że płyt powinno słuchać się w całości, a nie w pojedynczych kawałkach – media strumieniowe często promują albumy za pomocą najpopularniejszych utworów i singli.

Jeszcze w 2008 roku wokalista, Brian Johnson, określał iTunes jako „potwora”, który „zabije muzykę, jeśli wszyscy nie będziemy ostrożniejsi”.

Angus Young, gitarzysta AC/DC, wyjaśnił tę tezę trochę bardziej drobiazgowo i mniej dramatycznie.

Jeśli znaleźlibyśmy się w iTunes, wiemy że pewien procent ludzi ściągnęłoby tylko dwie lub trzy piosenki z albumu, a to nie reprezentuje naszej muzyki.

Tylko krowa nie zmienia poglądów... 25 albumów AC/DC zostało udostępnionych do sprzedaży w iTunes dopiero w listopadzie 2012 roku, a fani mieli możliwość pobrania krążków w całości lub pojedynczych kawałków. Płyty zostały specjalnie zremasterowane na tę okazję.

Zarówno użytkownicy, jak i twórcy serwisów streamingowych powinni być w siódmym niebie. Kto nie chciałby dołożyć do swojej kolekcji muzycznego giganta, który w samych Stanach Zjednoczonych sprzedał do tej pory około 72 milionów albumów...?

Korzystacie z serwisów strumieniowych? Jeśli nie, może przekona Was do nich Lars Ulrich...

Dzięki streamingowi będziecie mogli przygotować się na występ AC/DC i dumnie wydzierać się pod sceną na Stadionie Narodowym już 25 lipca 2015 roku!

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.