09.04.2019 15:14

23-letnia gitarzystka z Niemiec nagrała cover Rammstein "Deutschland"

Niemiecka gitarzystka znana na YouTubie jako VanValia zamieściła w sieci kolejny cover. Tym razem artystka opublikowała własną wersję "Deutschland" Rammsteina.

Gitarzystka gra Rammstein
foto: kadr z wideo/VanValia - Böse Fuchs -

Rammstein trzymał swoich fanów w niepewności aż 10 lat. Jednak odkąd w sieci pojawił się klip "Deutschland", nowa muzyka zespołu nie schodzi z ust słuchaczy na całym świecie. Formacja udowodniła, że nadal potrafi szokować i przyciągać uwagę. Grupie zarzucono już profanację Holokaustu, a analizą historycznego klipu zajęła się profesor Uniwersytetu w Oxfordzie. Chociaż od premiery teledysku minęły niecałe dwa tygodnie, to w internecie pojawiają się już covery nowego utworu Rammsteina.

Rammstein
Rammstein
Przeczytaj także W klipie "Deutschland" Rammsteina zagrali Polacy

Rammstein "Deutschland" w wykonaniu niemieckiej gitarzystki

Swoich sił w nowym repertuarze Rammstein spróbowała niemiecka gitarzystka znana pod pseudonimem VanValia. 23-latka od 2011 roku prowadzi kanał na YouTubie, gdzie coverowała już wykonawców takich jak Amon Amarth, Placebo czy Korn. Dziewczyna deklaruje, że poza graniem na gitarze, sama również komponuje piosenki i próbuje nauczyć się śpiewać. Artystka pracuje także nad swoją solową EPką.

Rammstein zagra koncert w Polsce w 2019 roku

Grupa Rammstein pojawi się wkrótce na koncercie w Polsce. Autorzy kontrowersyjnego "Deutschland" zagrają 24 lipca 2019 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Impreza odbędzie się w ramach trasy promującej najnowszy album zespołu, którego premierę zaplanowano na 17 maja 2019 roku. 

Zobacz też: >>Rammstein z rekordem wyświetleń teledysków na YouTubie<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Rammstein