05.07.2017 18:49

25 aseksualnych okładek płyt

Afrodyzjak to żaden, ale ludzie mają różne fetysze. Być może i Was nakręci któraś z tych okładek.

25 aseksualnych okładek płyt
foto: materiały prasowe

W poniższym zbiorze znaleźli się przeróżni artyści, nawet ci, którzy nie są związani z gitarowym graniem. Kluczem doboru okładek było to, aby w swojej „seksowności” były nieco obleśne, odbiegające od obecnych kanonów piękna, zwyczajnie dziwne. Jeżeli zatem spodziewacie się ponętnych pań obnażających swoje wdzięki, to prawdopodobnie się zawiedziecie. Chociaż kto wie?

Znalazło się tu sporo okładek wykonawców z lat 60. i 70., choć też i z późniejszych dekad. Bodaj najświeższym towarem jest grafika zdobiąca ostatni studyjny album Limp Bizkit z rysunkowymi kobietami w bikini, które lada moment mogą zostać zaatakowane przez gigantyczną kobrę. Łapiecie konwencję? Niby jest seksownie i pociągająco, ale pojawia się kontrastujący te odczucia element.

Nawet jeżeli wszyscy są tu ubrani, to można odnaleźć coś co nadaje grafice zdobiącej krążek odpychających cech. Dobrym przykładem jest Craig Douglas i jego album „Cuddle up with Craig” - wbrew temu co sugeruje tytuł raczej nie chcielibyście przytulić tego gościa. Z kolei wydawnictwo „Front to Back” od Wasnatch to już niemal dionizyjska scena z instrumentami dętymi. Znajdziecie tu też sporo wąsatych gości, którzy nie zostawią ani okruszka na obiadowym talerzu.

Sprawdźcie zestawienie aseksualnych okładek płyt muzycznych:

Mało Wam? Zerknijcie na nasze zestawienie 25 dziwnych okładek polskich płyt, jak również 30 dziwnych okładek chrześcijańskich albumów. Co więcej znane są przypadki, gdy kapele miały niezłe problemy przez kontrowersyjne grafiki - obejrzyjcie zatem 10 szokujących okładek rockowych i metalowych płyt.

Robert Skowronski
Tagi: Duperele