Szansa na sukces skończyła 25 lat. Oto znani artyści, którzy zaczynali w programie

Aleksandra Degórska
14.11.2018 17:25
Szansa na sukces skończyła 25 lat. Oto znani artyści, którzy zaczynali w programie Fot. kadr z wideo

Pierwszy odcinek programu Szansa na sukces został wyemitowany 14 listopada 1993 roku. Sprawdźcie, którzy artyści rozpoczęli swoją karierę w słynnym talent show.

Ten program kojarzy chyba każdy. Dzięki talent show Szansa na sukces wokaliści z całej Polski mogli zaprezentować się przed publicznością TVP 2. W  każdym odcinku w roli jurorów występowali znani muzycy, a prowadzącym był Wojciech Mann, który losował piosenki dla uczestnika. Następnie padało słynne pytanie:"Taśma profesjonalna czy z linią melodyczną".

Szansa na sukces zadebiutowała 25 lat temu

Pierwszy odcinek Szansy na sukces wyemitowano równo 25 lat temu, czyli 14 listopada 1993 roku, ostatni zaś pojawił się 29 kwietnia 2012 roku. W sumie pojawiły się 334 epizody. Zwycięzcy poszczególnych odcinków brali udział w corocznym koncercie finalistów w warszawskiej Sali Kongresowej, zaś zwycięzca tego koncertu występował na Koncercie Debiutantów na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Z okazji okrągłej rocznicy pojawienia się programu Szansa na sukces redakcja Antyradio.pl postanowiła przypomnieć nazwiska, które zadebiutowały w popularnym programie muzycznym TVP2.

1. Justyna Steczkowska

W 1994 roku wokalistka pojawiła się w odcinku z Trubadurami, ale nie wypadła dobrze śpiewając utwór "Nie przynoś mi kwiatów dziewczyno". Justyna Steczkowska miała okazję ponownie zaprezentować się w Szansie na sukces - zaśpiewała "Boskie Buenos" grupy Maanamu i w konsekwencji wygrała program.

2. Kasia Stankiewicz

18-letnia Kasia Stankiewicz wystąpiła w Szansie na sukces w odcinku z Varius Manx. Wokalistka wykonała wówczas "Zamigotał Świat", z którym wygrała odcinek. Spodobała się jury na tyle, że rok później dołączyła do Varius Manx zastępując Anitę Lipnicką.

3. Kasia Cerekwicka

"Wyszłam za mąż, zaraz wracam" - ten utwór Ewy Bem zaśpiewała Kasia Cerekwicka w Szansie na sukces w 1997 roku. Wygrała wówczas odcinek, co więcej zajęła 1. miejsce w konkursie finałowym. Obejrzyjcie jej występ w programie od 31:32 minuty nagrania.

4. Joanna Kulig

Ostatnio o aktorce jest głośno ze względu na film "Zimna Wojna", który został nagrodzony m.in. nagrodą w Cannes i wytypowany na polskiego kandydata do Oscara oraz Złotego Globu.

Wiele osób jednak zapomniało, że Joanna Kulig wystąpiła w 1998 roku w Szansie na sukces i wygrała program śpiewając utwór "Między ciszą a ciszą" z repertuaru Grzegorza Turnaua. Natomiast w finałowym koncercie zdobyła 3. nagrodę.

5. Tomasz Makowiecki

Tego muzyka większość osób kojarzy z programu Idol, gdzie zajął 5. miejsce. Zanim jednak do tego doszło Tomasz Makowiecki zaśpiewał w 2001 roku w Szansie na sukces. Wokalista wystąpił w odcinku z grupą Wilki i wykonał "Son of the blue sky", z którą wygrał odcinek. Obejrzyjcie jego występ od 30:12 minuty nagrania.

6. Ewa Farna

11-letnia Ewa Farna wystąpiła w odcinku z Jackiem Cyganem i zaśpiewała utwór "Za młodzi, za starzy". Wygrała wówczas program Szansa na sukces i rozpłakała się ze szczęścia. Kto mógł pomyśleć, że po latach sama zostanie jurorką i będzie oceniać wokalistów w talent show "All Together Now: Śpiewajmy razem".

7. Dominika Gawęda

Po tym, jak w 2006 roku z grupy Blue Cafe odeszła Tatiana Okupnik, zespół postanowił poszukać nowej wokalistki i zorganizować casting. Finał eliminacji mogliśmy oglądać właśnie w programie Szansa na sukces. Konkurs wygrała Dominika Gawęda, której występ możecie zobaczyć od 38 minuty nagrania.

8. Margaret

Początki kariery Margaret zaczęło się właśnie w programie Szansa na sukces, w którym zaśpiewała numer "Będę czekać" z repertuaru Steni Kozłowskiej. 3 lata później ponownie pojawiła się w programie - tym razem wygrała z piosenką "Znam cię na pamięć" Moniki Brodki i wystąpiła w finałowym programie.

9. Andrzej Lampert

Wokalista grupy PIN w wieku 16 lat wystąpił w Szansie na sukces. W jury zasiadły Maryla Rodowicz oraz Magda Steczkowska. Andrzej Lampert zaśpiewał wtedy "Ludzkie gadanie" i oczarował panie w jury.

10. Grzegorz Wilk

Aktor wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol, Grzegorz Wilk, swoją karierę rozpoczął od występu w Szansie na sukces w 1998 roku. Wygrał z piosenką "On nie jest cham" grupy Piersi. Po latach widzowie mogli podziwiać wokalistę w programie Twoja twarz brzmi znajomo, gdzie wcielił się w rolę m.in. Jamesa Hetfielda.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.