Pogoda
22.03.2017 12:30

25 wyjatkowo brzydkich rockowych okładek

Patrząc na te grafiki naprawdę człowiek się zastanawia co poszło nie tak. Najwidoczniej fotografowie i graficy odpowiedzialni za te okładki mieli dobrego dilera zakazanych używek.

25 wyjatkowo brzydkich rockowych okładek
foto: materiały prasowe

Okładki płyt powinny zachęcać potencjalnego klienta do kupna danego albumu - w końcu nieraz działo się tak, że ktoś sięgał po krążek tylko ze względu na ciekawą grafikę. Niektóre zdjęcia zdobiące takie płyty, jak m.in. Pink Floyd, The Beatles czy Queen stały się kultowe i wyznaczają pewne standardy.

Jednak historia muzyki zna również takie przypadki, gdy artysta czy fotograf trochę przesadził i zamiast efektownej okładki mamy... właśnie, jak to określić. Poziom groteski jest naprawdę zjawiskowy, kicz aż kłuje w oczy i nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Niektóre okładki wyglądają jak szkolny rysunek albo grafika wykonana na naprawdę mocnym kacu.

Dinozaur w drogiej biżuterii, struś z laserem w oczach, goła kobieta siedząca na języku - niektóre pomysły naprawdę zadziwiają. Wśród artystów, którzy mogą pochwalić się takimi strasznymi okładkami są m.in. Scorpions, Iron Maiden, Pantera czy Blue Öyster Cult.

Obejrzyjcie najgorsze z możliwych okładek, ale ostrzegamy, że robicie to na własne ryzyko:

Mało Wam? Zerknijcie na nasze zestawienie 25 dziwnych okładek polskich płyt, jak również 30 dziwnych okładek chrześcijańskich albumów. Co więcej znane są przypadki, gdy kapele miały niezłe problemy przez kontrowersyjne grafiki - obejrzyjcie zatem 10 szokujących okładek rockowych i metalowych płyt.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Galeria