17.06.2019 10:59

27-latek zmarł podczas rockowego festiwalu w Manchesterze

14 czerwca 2019 roku odbył się Bonnaroo Arts And Music Festival w Manchesterze w USA. Dla jednego z uczestników impreza skończyła się tragicznie.

Bonnaroo Festival 2019
foto: pixabay.com

Festiwal Muzyki i Sztuki Bonnaroo to coroczna czterodniowa impreza odbywająca się regularnie od 2002 roku w miejscowości Manchester w stanie Tennessee. Główną atrakcją wydarzenia są liczne sceny z różnorodną muzyką na żywo. Podczas imprezy obok klasycznego rocka możemy usłyszeć też wykonawców hiphopowych, jazzowych, folkowych, muzykę reggae, country, elektronikę a nawet gospel. W tym roku uczestnicy wydarzenia mogli zobaczyć na scenach między innymi grupę Hozier, Gojira, Rival Sons, The National czy Deafheaven.

Bonnaroo Festival 2019: 27-latek zmarł podczas rockowej imprezy

Niestety dla jednego z uczestników festiwalu, koncerty skończyły się tragicznie. Jak donosi CNN, w sobotę 15 czerwca 2019 roku zespół medyczny Bonnaroo dostał wezwanie na teren kempingowy imprezy. Pomoc zjawiła się w ciągu kilku minut.

Grabaż
Grabaż
Przeczytaj także Grabaż przerwał koncert Strachów na Lachy w Świebodzicach: "To jeb*e kryminałem!"

Zespół medyczny oraz służby ratunkowe zastały na miejscu nieprzytomnego 27-latka oraz jego ojca, który wezwał pomoc. Chłopak został natychmiast przewieziony do pobliskiego szpitala, gdzie zmarł. W oficjalnym oświadczeniu medyków czytamy:

"

Ta nagła śmierć miała podłoże zdrowotne, ale w tej chwili nie dysponujemy bardziej szczegółowymi informacjami.

Modlimy się za rodzinę i przyjaciół zmarłego. "

Zarówno organizatorzy festiwalu, jak i Departament Szeryfa odmówili dalszych komentarzy. W zeszłym roku na tej samej imprezie zmarł 32-latek, który przedawkował narkotyki.

Zobacz też: Festiwale rockowe w Polsce w 2019 roku. Jakie festiwale odbędą się latem? 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News