20.12.2017 13:33

3 lata więzienia dla złodzieja, który ukradł 53 telefony na koncercie Royal Blood

Srogi wyrok usłyszał 22-latek, który okradł ludzi bawiących się na koncercie kapeli w Birmingham.

3 lata więzienia dla złodzieja, który ukradł 53 telefony na koncercie Royal Blood
foto: PAWEL SKRABA/REPORTER/East News

Royal Blood ostatnimi czasy miał sporo koncertowych obowiązków ze względu na promocję najnowszego albumu „How Did We Get So Dark?”, który jest następcą debiutu „Royal Blood”. Premiera płyty odbyła się 16 maja 2017, a na single promujące wydawnictwo wybrano kawałki „Lights Out”, „Hook, Line & Sinker” oraz „I Only Lie When I Love You”.

Podczas jednego z koncertów kapeli doszło jednak do bardzo nieprzyjemnej sytuacji, bowiem wiele osób straciło swoje telefony. 18 listopada 2017 w Arena Birmingham pewien 22-latek skradł 53 telefony komórkowe.

Policja go schwytała i pokazała, jak mężczyzna zdołał ukryć tyle smartfonów:

Złodziejem jest Rumun Alin Marin, który usłyszał 18 grudnia 2017 roku w Birmingham wyrok 3 lat pozbawienia wolności. Marin zdradził, że większość telefonów skradł podczas moshpitu i zdołał je ukryć w stroju, który widać na powyższym zdjęciu.

Policjantka Julia Slate podkreśliła, że taki wyrok to ostrzeżenie dla wszystkich złodziei:

"

To była zorganizowana kradzież kieszonkowa... Marin wybrał się na koncert specjalnie wyposażony i czerpał korzyści z koncertowiczów, którzy bawili się na stadionie. Większość telefonów zostało skradzionych z przedniej kieszeni spodni, którą większość osób uważa za bezpieczniejszą. Jednak w związku z przepychankami w moshpicie po prostu nie zauważyli, że byli na celowniku. "

Niestety takie sytuacje nie są nowością - niedawno pisaliśmy o złodziejce, która na koncercie ukradła kilkanaście telefonów. Warto zatem pilnować swoich rzeczy nawet na występach, nie wszyscy przychodzą wyłącznie, żeby posłuchać swoich ulubionych muzyków.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Royal Blood