23.03.2018 11:34

30 Seconds to Mars zapowiedział album „America” i udostępnił utwór „One Track Mind”

W końcu dowiedzieliśmy się nieco więcej na temat nadchodzącego krążka 30 Seconds to Mars. Już niebawem na rynku pojawi się nowe wydawnictwo zespołu.

30 Seconds to Mars zapowiedział album „America” i udostępnił utwór „One Track Mind”
foto: 0000554/Reporter/East News

Dyskografię 30 Seconds To Mars zamyka na razie płyta „Love, Lust, Faith and Dreams” z 2013 roku. Fani musieli długo czekać na kolejne wydawnictwo zespołu - Jared Leto ma ostatnio sporo aktorskich zobowiązań, jak chociażby rola w filmie Netflixa „Outsider”.

W końcu coś się jednak ruszyło - 30 Seconds To Mars udostępnił utwór „Walk On Water” i następnie pojawiła się kompozycja „Dangerous Night”. W końcu dowiedzieliśmy nieco więcej na temat nadchodzącej płyty. Piąty album będzie nosić tytuł „America”.

Płyta trafi do sklepów oraz serwisów cyfrowych 6 kwietnia 2018. Na płycie gościnnie oprócz A$ap Rocky’ego pojawia się Halsey. Jeden z utworów został wyprodukowany przez Zedda. Premierze płyty towarzyszy kontrowersyjna kampania reklamowa z plakatami zawierającymi następujące hasła:

30 seconds to Mars z hasłami promującymi album America

Znaczenie kampanii wyjaśnił lider zespołu, Jared Leto:
 

"

Dla mnie te plakaty są jak kapsuły czasu. Kiedy patrzymy na hasła osobno, bez kontekstu, mogą one prowokować, bawić lub zaskakiwać, ale razem dają one obraz kultury i czasów, w których żyjemy. "

Hasła pojawią się na plakatach w największych miastach na całym świecie. Zespół uruchomił stronę america.thirtysecondstomars.com – pod tym adresem każdy może przygotować własną wersję plakatu nawiązującego do okładki „America” oraz kampanii.

Posłuchajcie również nowy utwór „One Track Mind”:

30 Seconds to Mars „America”: Tracklista

 1. Walk On Water
 2. Dangerous Night
 3. Rescue Me
 4. One Track Mind ft. A$AP Rocky
 5. Monolith
 6. Love Is Madness ft. Halsey
 7. Great Wide Open
 8. Hail To The Victor
 9. Dawn Will Rise
 10. Remedy
 11. Live Like A Dream
 12. Rider

30 Seconds to Mars: koncert w Polsce

W ramach trasy koncertowej 30 Seconds to Mars dwa razy zagrają w Polsce. Pierwszy koncert odbędzie się 18 kwietnia 2018 w Atlas Arenie w Łodzi. Po raz drugi Jared Leto i spółka zagrają 29 sierpnia 2018 w Tauron Arenie w Krakowie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News 30 Seconds to Mars