12.12.2016 16:27

30 lat Dave'a Grohla za perkusją

Ten muzyk nie potrafi wysiedzieć na jednym miejscu. Zobaczcie, jak jego styl gry na bębnach ewoluował w okresie 1985-2015.

30 lat Dave'a Grohla za perkusją
foto: Craig Carper, CC BY 2.0

Dave Grohl ma naprawdę farta, bo udało mu się być w dwóch słynnych zespołach. Oczywiście bez pracy nie ma kołaczy i muzyk nie odniósłby takiego sukcesu, gdyby nie to, że cały czas ćwiczył, nie spoczywał na laurach i brnął do przodu.

Można byłoby oczywiście rozpisywać się odnośnie muzycznej kariery Grohla - początki w Scream, moment, gdy dołączył do Nirvany, pojawienie się Foo Fighters czy mnóstwo muzycznych projektów, w które się zaangażował, jak chociażby nagrywanie wraz z Queens of the Stone Age, Garbage czy Nine Inch Nails.

Warto jednak przekonać się na własne uszy, jak brzmiał Dave Grohl jako nastolatek, który wkrótce stał się jednym z najlepszych perkusistów. W poniższym wideo połączono nagrania perkusisty pokazujące jego rozwój muzyczny w latach 1985-2015.

Grohl jest wariatem na scenie - zarówno, gdy siedzi za perkusją czy pełni role frontmana wkłada w to całe serce. Zapewne to sprawia, że ma na całym świecie tak wieku fanów. Krakowski koncert Foo Fighters zebrał naprawdę spory tłum polskich wielbicieli zespołu i prawdopodobnie podczas kolejnego koncertu sytuacja się powtórzy. Kapela zagra 29 czerwca 2017 roku na Open'er Festival 2017.

A jak Wy oceniacie grę perkusyjną Dave'a Grohla?

Aleksandra Degórska
Tagi: #Dave Grohl #Foo Fighters #Nirvana #Rock News