30 lat zespołu Sepultura

Magda Słomka
05.12.2014 15:35
30 lat zespołu Sepultura Fot. materiały prasowe

Brazylijska grupa rządzi na scenie muzycznej już trzy dekady! Czym obdarowali fanów z tej okazji?

30 lat kariery zespołu Sepultura zawarto w trzyminutowym materiale z komentarzami muzyków. Krótki film został wyemitowany w programie Bom Dia São Paulo, czyli brazylijskich porannych wiadomościach. (Swoją drogą, pozazdrościć im takich informacji w telewizji.) Obejrzyjcie!

Jak artyści obchodzą okrągłą rocznicę?

Muzycy zdecydowali się wydać „Relentless: Thirty Years Of Sepultura”, czyli pierwszą pełną biografię zespołu Sepultura. Byliśmy pierwsi! Książka ukazała się w Polsce 8 października 2014 roku. Polska nazwa książki to „Sepultura – Brazylijska Furia”.

Dla reszty świata wydawnictwo ukazało się 4 grudnia 2014 roku. Przedmowę, wstęp i pierwszy rozdział dzieła można przeczytać na stronie internetowej wydawnictwa Rocket 88.

Książka opowiada historię o tym, w jaki sposób brazylijskiemu zespołowi udało się sprzedać na całym świecie aż 20 milionów płyt. Znajdą się tam także informacje dotyczące początków kariery kapeli, kiedy to członkowie zostali aresztowani, o czym nie wszyscy wiedzą. Zawarto w niej 30 lat sukcesów, walk i konfliktów. Można dowiedzieć się stamtąd wielu nieznanych szczegółów dotyczących odejścia z zespołu niektórych członków. Biografia była pisana przy wsparciu merytorycznym samych muzyków. Zawiera ponad 70 zdjęć pochodzących między innymi z prywatnych archiwów artystów. Większość z nich nie była nigdy publikowana.

Gitarzysta zespołu, Andreas Kisser, cieszy się z nowego wydawnictwa.

Czytając tę książkę odbędziecie niezwykłą podróż po Brazylii, także w kontekście politycznym. Jest tam wiele szczegółowych informacji na temat naszych kawałków. To wspaniałe!

Magda Słomka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.