05.12.2014 15:35

30 lat zespołu Sepultura

Brazylijska grupa rządzi na scenie muzycznej już trzy dekady! Czym obdarowali fanów z tej okazji?

30 lat zespołu Sepultura
foto: materiały prasowe

30 lat kariery zespołu Sepultura zawarto w trzyminutowym materiale z komentarzami muzyków. Krótki film został wyemitowany w programie Bom Dia São Paulo, czyli brazylijskich porannych wiadomościach. (Swoją drogą, pozazdrościć im takich informacji w telewizji.) Obejrzyjcie!

Jak artyści obchodzą okrągłą rocznicę?

Muzycy zdecydowali się wydać „Relentless: Thirty Years Of Sepultura”, czyli pierwszą pełną biografię zespołu Sepultura. Byliśmy pierwsi! Książka ukazała się w Polsce 8 października 2014 roku. Polska nazwa książki to „Sepultura – Brazylijska Furia”.

Dla reszty świata wydawnictwo ukazało się 4 grudnia 2014 roku. Przedmowę, wstęp i pierwszy rozdział dzieła można przeczytać na stronie internetowej wydawnictwa Rocket 88.

Książka opowiada historię o tym, w jaki sposób brazylijskiemu zespołowi udało się sprzedać na całym świecie aż 20 milionów płyt. Znajdą się tam także informacje dotyczące początków kariery kapeli, kiedy to członkowie zostali aresztowani, o czym nie wszyscy wiedzą. Zawarto w niej 30 lat sukcesów, walk i konfliktów. Można dowiedzieć się stamtąd wielu nieznanych szczegółów dotyczących odejścia z zespołu niektórych członków. Biografia była pisana przy wsparciu merytorycznym samych muzyków. Zawiera ponad 70 zdjęć pochodzących między innymi z prywatnych archiwów artystów. Większość z nich nie była nigdy publikowana.

Gitarzysta zespołu, Andreas Kisser, cieszy się z nowego wydawnictwa.

"

Czytając tę książkę odbędziecie niezwykłą podróż po Brazylii, także w kontekście politycznym. Jest tam wiele szczegółowych informacji na temat naszych kawałków. To wspaniałe! "

Magda Słomka
Tagi: Rock News Sepultura