27.04.2015 16:21

38 utworów z gier w metalowych wersjach

Mamy dla Was ponad 40-letnią historię cyfrowej rozrywki i flagowych utworów z gier w metalowej aranżacji. Sprawdźcie, jakie tytuły pojawiły się w zestawieniu.

38 utworów z gier w metalowych wersjach
foto: kadr z wideo

Kto nie pamięta charakterystycznej melodii „Korobeiniki”, która towarzyszyła graczowi podczas układania klocków w Tetrisie? To wideo to nie tylko sentymentalna podróż po wspomnieniach z dzieciństwa, ale i niecodzienne muzyczne doświadczenie. Posłuchajcie, jak kultowa muzyka z gier brzmi w wersji metalowej!

FamilyJules7X, który zajmuje się tworzeniem metalowych coverów znanych motywów muzycznych z gier, poświęcił aż trzy lata na stworzenie filmiku będącego hołdem dla klasyków, w które grał niemal każdy z nas.

Autor począwszy od Ponga przedstawia 38 tytułów, które są kamieniami milowymi w rozwoju przemysłu gier elektronicznych. Jak zaczęła się jego przygoda z przerabianiem muzyki z gier?

"

Planowałem coś takiego od początku, gdy zacząłem publikować filmy na YouTube. Byłem mocno zainspirowany m.in. filmem „Ewolucja Gier Wideo". "

Muzyk zajął się tworzeniem wszystkiego od podstaw: sam wykonał aranż, mix, mastering ścieżek oraz montaż samego nagrania. Zagrał również osobiście na instrumentach (gitarach: rytmicznej, solowej i basowej, sam programował też dźwięki perkusji).

Które utwory podobają Wam się najbardziej?

Michał Wawrzyniewicz
Tagi: Duperele