02.07.2018 12:12

4 osoby zostały pchnięte nożem na festiwalu muzycznym

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na festiwalu muzycznym w Londynie. Czy ochrona nie dopełniła swoich obowiązków?

Festiwal muzyczny
foto: kadr z wideo

4 mężczyzn ucierpiało podczas bójki na imprezie Garage Nation festival w Londynie w sobotę 30 czerwca 2018 roku. 2 osoby zostały przetransportowane do szpitala i jedna z nich, 26-latek, ma bardzo poważne obrażenia. Policja podejrzewa, że mężczyzna został pchnięty nożem w strefie VIP. 3 pozostałe ranne osoby nie odniosły mocnych obrażeń.

Niespodziewanie przez główne wejście wbiegła grupka mężczyzn. Świadkowie twierdzą, że widzieli, jak podejrzany mężczyzna zaatakował od tyłu jedną z osób i ugodził ją nożem w plecy. Następnie do atakującego dołączyli kolejni mężczyźni, którzy mieli przy sobie noże.

Jak na razie nikt nie został aresztowany. Świadkowie twierdzą, że na imprezie było za mało ochroniarzy, którzy niedokładnie sprawdzali zawartość torebek. Organizatorzy festiwalu obecnie współpracują z policją. Szacuje się, że na imprezie pojawiło się 15 000 uczestników i zagrało ponad 100 zespołów.

Bezpieczeństwo na festiwalach muzycznych

Niestety co rusz pojawiają się informacje o tragediach, które mają miejsce na festiwalach muzycznych. W 2017 córka brytyjskiego aktora, Johna Michiego, została zamordowana na festiwalu muzycznym, natomiast 17 czerwca 2018 Firefly Festival w Dover w stanie Delaware znaleziono ciało 20-letniej dziewczyny. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną jej śmierci.

W czerwcu 2018 roku w Holandii bus wjechał w festiwalowiczów, niestety jedna osoba zmarła.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News