5 animowanych klipów do utworów Ramones

Aleksandra Degórska
31.03.2016 17:27
5 animowanych klipów do utworów Ramones Fot. kadr z wideo

Lubicie kreskówki i punk rock? A co gdyby połączyć te dwie rzeczy w jedno? Zobaczcie, jak wyglądałby rysunkowy serial z muzyką Ramones w tle.

Punk rock miał wielu ojców i niejedną matkę. Nieszczęśliwy bękart muzyki rockowej urodził się w Stanach Zjednoczonych. Jednym z najsłynniejszych amerykańskich przedstawicieli tego nurtu stał się Ramones - panowie, którzy nie widzieli nic oprócz rebelianckiej muzyki i swoich długich grzyw, które zasłaniały im oczy.

Choć może kapela nie odniosła oszałamiającego sukcesu komercyjnego, to zdobyła status legendarnego buntownika, którym inspiruje się nadal wielu twórców.

Jak się okazuje Ramones inspiruje nie tylko muzyków, ale również artystów z zupełnie innej działki. Brytyjski animator Neil Williams postanowił „ożywić” nieco twórczość kapeli tworząc animowane klipy zainspirowane popularnymi kreskówkami do numerów amerykańskiej grupy. Zobaczcie jak prezentują się muzycy The Ramones w zabawnej animowanej wersji.

1. „Chain Saw”

Numer pochodzi z debiutanckiej płyty zespołu. W rysunkowym klipie mamy nawiązania do „Teksańskiej masakry piłą mechaniczną”, przy czym ten animowany teledysk to ironiczna opowieść z przymrużeniem oka, w której muzykom udaje się uciec przed szaleńcem z piłą.

2. „I Don’t Wanna Go Down To The Basement”

Wydarzenia mają miejsce w czasie Halloween w nawiedzonym domu. Mamy przyjaznego duszka Kacpra, Draculę, Frankensteina i inne paskudztwa. Wiele się dzieje w tym klipie - wszystko przy akompaniamencie utworu z pierwszego krążka zespołu.

3. „Commando”

Ten teledysk nawiązuje do militarnego wydźwięku kawałka i gołym okiem można zobaczyć inspiracje chociażby filmem „Czas Apokalipsy”. Numer oryginalnie ukazał się na drugim albumie Ramones z 1977 roku zatytułowanym „Leave Home”.

4. „Listen To My Heart”

Przenosimy się do czasów jaskiniowców. Ramones rozkręca imprezę u Flinstonów, aż cała chałupa się trzęsie. Widzowie łupią głowami w rytm muzyki, pojawiają się pierwsze sympatie, a kapela dalej energicznie przygrywa.

5. „Judy Is A Punk”

Ramones wykonują swój numer przed znakomitą publicznością - rodziną Jetsonów czy bohaterami Scooby Doo. Choć nagranie trwa minutę to jest naprawdę ostro i dynamicznie.

Jeżeli spodobały się Wam animowane klipy to możecie również sięgnąć po rysunkowy teledysk wykonany przez fanów Faith No More oraz Foo Fighters czy obejrzeć klip do „Ace of Spades”, gdzie zamiast Lemmy'ego utwór wyśpiewują... brodawki.

Jak Wam się podobają rysunkowe klipy do numerów Ramones?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.