31.08.2018 11:44

5 ciekawostek o grupie Bad Wolves

Kim są muzycy Bad Wolves? Dlaczego nagrali cover „Zombie”? Sprawdźcie!

5 ciekawostek o grupie Bad Wolves
foto: kadr z wideo

Bad Wolves to amerykański heavymetalowy zespół powstały w 2017 roku. Kapela odniosła spory międzynarodowy sukces za sprawą swojego coveru „Zombie” The Cranberries, w którym gościnnie miała zaśpiewać wokalistka. Niestety Dolores O’Riordan nie zdążyła tego zrobić. W dniu, w którym miała nagrać wokale znaleziono ją martwą w hotelu w Londynie. Kobieta zmarła 15 stycznia 2018 w Londynie w wieku 46 lat.

Muzycy zatem postanowili opublikować cover w wersji, którą zdążyli nagrać... niestety bez wokalu Dolores. W klipie powstałym do piosenki pojawiła się kobieta ucharakteryzowana w ten sam sposób, jak wokalista The Cranberries w oryginalnym teledysku do „Zombie”.

Kim jest Bad Wolves?

Amerykański zespół można określić mianem supergrupy, bo w składzie znaleźli się muzycy, którzy wcześniej grali w innych kapelach. Wokalista Tommy Vext udzielał się w Divine Heresy, Snot oraz Westfield Massacre. Gitarzysta Doc Coyle grał w God Forbid, zaś gitarzysta rytmiczny Chris Cain znany jest z Bury Your Dead i For the Fallen Dreams.

Perkusista John Boecklin występował w DevilDriver, a basista Kyle Konkiel udzielał się w In This Moment i Scar the Martyr oraz nadal należy do Vimic.

5 ciekawostek o Bad Wolves

Sprawdźcie, czego jeszcze nie wiecie o amerykańskim zespole Bad Wolves.

1. Wokalista ma brata bliźniaka

Na debiutanckiej płycie zespołu pojawił się kawałek „Remember When”, zainspirowany tragiczną historią brata bliźniaka wokalisty. Brat Vexta odsiaduje wyrok więzienia za próbę jego zamordowania.

2. Kto jest menedżerem Bad Wolves?

Okazuje się, że menedżerem zespołu jest inny muzyk - gitarzysta rytmiczny Zoltan Bathory z Five Finger Death Punch. Nic zatem dziwnego, że Bad Wolves gra obecnie trasę właśnie z zespołem swojego menedżera.

3. Po kim wokalista Bad Wolves odziedziczył głos?

Najprawdopodobniej Tommy Vext jest tak zdolny po swojej matce, która udzielała się w kościelnym chórze i była główną wokalistką podczas nabożeństw na Boże Narodzenie. Sprawdźcie, jak matka wokalisty poradziła sobie z coverem „Zombie” na koncercie Bad Wolves.

4. Ogromny sukces coveru „Zombie”

Cover dotarł na szczyty list przebojów w 17 krajach i okazał się być największym rockowym przebojem roku w USA - jako pierwszy rockowy kawałek opublikowany w 2018 roku uzyskał platynową certyfikację Recording Industry Association of America - amerykańskiego zrzeszenia wydawców muzyki. Teledysk na YouTubie doczekał się już prawie 130 milionów wyświetleń.

5. Bad Wolves pomógł rodzinie Dolores O’Riordan

Amerykańscy muzycy ucieszyli się z sukcesu swojego coveru i jednocześnie postanowili przekazać 250 tysięcy dolarów ze sprzedaży singla dla rodziny zmarłej wokalistki The Cranberries.

Bad Wolves w Polsce w 2018

Zespół zagra jako support Three Days Grace już 23 października 2018 w klubie A2 we Wrocławiu oraz 24 października 2018 w Progresji w Warszawie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Bad Wolves