23.08.2018 16:58

5 ciekawostek o grupie Kaleo

Kim są muzycy kapeli Kaleo? Gdzie nagrano teledysk do „Way Down We Go”? Sprawdźcie!

Kaleo - kim jest słynny zespół?
foto: shutterstock.com

Kaleo to islandzki zespół, który w błyskawicznym tempie podbił serca fanów indie-rocka. Grupa powstała w 2012 roku w Mosfellsbær i artyści prezentują muzykę, która jest ciekawym połączeniem rockowych, folkowych oraz bluesowych brzmień.

Kim jest grupa Kaleo?

Formację tworzą wokalista JJ Julius Son, perkusista Davið Antonsson, basista Daniel Ægir Kristjánsson i gitarzysta Rubin Pollock. Pierwszy krążek grupy „Kaleo” ukazał się w 2013 roku, a już rok później singiel „All the Pretty Girls” stał się ogromnym hitem i osiągnął 90 milionów odtworzeń w serwisie Spotify. W 2015 roku Kaleo postanowił przenieść się do Stanów Zjednoczonych, a dokładniej do Austin w Texasie.

Zespół szybko rozpoczął prace nad nowym krążkiem i latem wydał singiel „Way Down We Go” - kolejny utwór, który stał się przebojem. Numer odtworzono 40 milionów razy na YouTube. Drugi i jak na razie ostatni album Kaleo zatytułowany „A/B” ukazał się w 2016.

Kaleo: 5 ciekawostek o zespole

Piosenki zespołu trafiły do takich znanych seriali, jak Orange Is the New Black czy Vinyl. Czego jeszcze nie wiecie o grupie Kaleo? Sprawdźcie, co warto wiedzieć o młodym zespole.

1. Co oznacza nazwa zespołu?

Wbrew pozorom Kaleo nie jest wcale islandzkim słowem, a hawajskim i oznacza dźwięk. Prawda, że błyskotliwy pomysł na nazwę muzycznej grupy?

2. Przez akcent słuchacze sądzą, że wokalista jest Amerykaninem

Islandczycy uczyli się angielskiego już w bardzo młodym wieku, dzięki czemu teraz nie mają problemu, żeby mówić i śpiewać po angielsku. Mimo wszystko akcent pozostaje i wiele osób sądziło, że wokalista Kaleo pochodzi ze Stanów.

3. Trzech członków zespołu zna się od czasów podstawówki

Często kapele zakładają szkolni kumple i tak też było w przypadku grupy Kaleo. JJ, David Antonsson i Daniel Kristjansson chodzili do tej samej szkoły w dzieciństwie i już wówczas zostali najlepszymi przyjaciółmi. 

4. Klip do „Way Down We Go” nagrano w wulkanie

Myśleliście, że Chino Moreno jest jedynym szaleńcem, który gra w wulkanie? Otóż Kaleo zdecydował się na nagranie teledysku do „Way Down We Go” wewnątrz islandzkiego wulkanu. Natomiast klip do „Save Yourself” powstał na... lodowcu.

5. Kaleo wykonuje piosenki również po islandzku

Muzycy nie zapominają o swoich korzeniach i chętnie śpiewają po islandzku, co jest ciekawostką dla wielu fanów z całego świata.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele