5 coverów, które powinny zastąpić oryginał

Magda Słomka
07.11.2014 10:23
5 coverów, które powinny zastąpić oryginał Fot. kadr z wideo

O gustach się nie dyskutuje, ale po coś się tu spotkaliśmy... Większość ludzi dzieli utwory na te dobre i te złe. Czasem nawet z tych największych gniotów można coś wykrzesać. Obejrzyjcie rockowe przeróbki popularnego hitu „Chandelier”!

Okazuje się, że piosenki, które niekoniecznie pasują do naszych preferencji muzycznych, mogą stanowić dobrą podstawę do stworzenia mistrzowskich coverów. W muzyce naprawdę da się zrobić coś z niczego. Nie wierzycie? Macie tutaj pięć dowodów!

Dla tych, którzy popu się nie boją, mamy oryginalną wersję piosenki „Chandelier” (po polsku: „Żyrandol”) wykonywanej przez australijską piosenkarkę, która zwie się Sia Furler...
No spróbujcie...

5. Sia zgnieciona przez zespół Kerozen

„Chandelier” w wersji heavymetalowej? Biorąc pod uwagę wokal pana z oryginalnym zgryzem, da się to zrobić! Jak on wyciąga dźwięki!

4. Niech Sia strzeże się wokalistki z The Etherist...

I to jest właśnie to, co można nazwać unikalną rockową ekspresją. Nie znajdziecie tego w żadnym innym gatunku muzycznym. Ten zespół zdecydowanie wycisnął z tego kawałka wszystko, co najlepsze!

3. „Żyrandol” w wersji metalowej według samodzielnego Leo Moracchioli

Nie chcemy wątpić w umiejętności muzyczne wokalistki wykonującej oryginał, jednak ten kolega zdecydowanie ją przebił. Do tego widać, że jest samowystarczalny. Ten gość bez wątpienia dobrze sobie radzi jako jednoosobowy demoniczny zespół. Jeden człowiek, a tak wiele energii!

2. Heavy metal powraca dzięki wokaliście o pseudonimie „PelleK”

Może to nie Iron Maiden, ale tak, to jeden z naszych niekwestionowanych faworytów. Refren urywa... głowę!

1. „Chandelier”, który umarł dzięki zespołowi Return of the Roman Empire

Zaczyna się jak Coldplay, ale refren już nie brzmi jakby wykonywał go Chris Martin... Chyba, że torturowany Chris Martin... Ten wokalista wykorzystał 200% ekspresji i 500% siły, by wyśpiewać ten cholerny utwór. Posłuchajcie rzezi, którą panowie dokonali na Sii. Tutaj naprawdę Imperium Rzymskie przeszło się w całości po piosence „Chandelier”...

Magda Słomka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.