14.11.2014 17:21

5 dziwnych coverów „Thunderstruck”

Oto piosenki, których nic nie łączy po za tym, że są śmieszne, a w sumie to nie wszystkie są śmieszne. Ale wszystkie są przeróbkami przeboju zespołu AC/DC. I jednak to je łączy…

5 dziwnych coverów „Thunderstruck”
foto: kadr z wideo

Czasem „zwykły” talent muzyczny nie wystarczy, by przebić się do szerszej publiczności. Trzeba więc zacząć kombinować, żeby udowodnić mamie, że nie dość, że gwiazdą rocka się zostanie, to jeszcze z tej kariery się utrzyma. Im dziwniejsi jesteście, tym większą zrobicie furorę!

Przygotujcie się na wstrząs, przypominając sobie wcześniej mistrzowski „Thunderstruck” w oryginale!

Ludzie mają naprawdę wiele zwariowanych pomysłów. Wielbicielom muzyki to na rękę, także proszę, kreatywni artyści, zabawiajcie nas!

5. D-Sven & Lee zaskrzeczą Was na śmierć

Zaczyna się niepokojąco i później wcale nie jest inaczej. W opisie autor filmu zachęca do obejrzenia „ekskluzywnego wokalnego przedstawienia”. Czy poznaliście kiedyś kogoś, komu nie udało się przejść mutacji?

4. Elektryczne, nieelektroniczne wykonanie „Thunderstruck” w interpretacji Merce Heath i Tesli!

Cewka wysokonapięciowa, transformator rezonansowy, generator Tesli – to określenia dla jednego wynalazku. Wiedzieliście, że można na nim grać? Takie rzeczy tylko w Japonii… Pamiętajcie, nie wszystko żarówka co się świeci!

3. „Rażony piorunem” w wersji baRokowej zespołu 2Cellos

Dzieciaki, które nie mogły zdzierżyć przerażającego jak na tamte czasy metalu, zwykły nazywać ten gatunek muzyczny „szarpidrutami”. Drogie mądrale, ci panowie pokażą Wam nowe i jedynie słuszne znaczenie tego słowa!

2. „Thunderstruck” w wiejskiej interpretacji zespołu Steve'n'Seagulls

Jest swojsko! Futro, kowadło, stodoła i banjo! Każdy element ma tutaj znaczenie. Tym panom nie wystaje słoma z butów! Perkusista AC/DC ma problemy z prawem, może zatem mistrz grający na łyżkach zastąpi Phila Rudda…?

1. The Badpiper zamiast piorunem, strzela ogniem i macha przyrodzeniem

Prawie jak Behemoth! Temu panu ogień wylatuje z… dud szkockich. Artysta za sprawą magnetycznej i zabawnej choreografii pokazuje, iż ma tak duże jaja, że ledwo mieszczą mu się pod kiltem…

Jak się bawiliście?

Magda Słomka
Tagi: Duperele AcDc 2Cellos