01.09.2015 16:18

5 lat od wydania „Fishdick Zwei - The Dick Is Rising Again” Acid Drinkers

1 września 2010 roku zespół opublikował kontynuację płyty „Fishdick”. Po 16 latach grupa ponownie zabrała się za największe światowe utwory i stworzyła swoje własne wersje. 

5 lat od wydania „Fishdick Zwei - The Dick Is Rising Again” Acid Drinkers
foto: materiały prasowe

Dokładnie 5 lat temu na ryku muzycznym pojawił się krążek „Fishdick Zwei - The Dick Is Rising Again”. W jednym z wywiadów w 2010 roku Titus tłumaczył, dlaczego zdecydował się na taki ruch.

"

Nie wiem dlaczego. Sam zapytałem Ślimaka, dlaczego akurat teraz zabieramy się za tę robotę. Popatrzył na mnie i odpowiedział bardzo konkretnie 'jak nie teraz, to kiedy?'. I w zasadzie to był jedyny argument. "

Niektóre utwory z „Fishdick Zwei...” były dużym zaskoczeniem dla fanów. O ile covery Iron Maiden, czy The Rolling Stones raczej nie budziły zdziwienia, o tyle w przypadku kompozycji Franka Sinatry i Donny Summer było już inaczej. Titus przyznał, że zespół brał pod uwagę również „I've Got You Under My Skin" Sinatry, ale zdecydował się jednak na „New York, New York".

"

Sinatra śpiewał świetnie, więc postanowiłem rzucić się na Franka i długie godziny stałem za mikrofonem, zanim udało mi się zbliżyć do linii melodycznej 'New York, New York'. I wydaje mi się, że efekt jest co najmniej zabawny. "

Na albumie znalazło się 16 coverów utworów różnych zespołów i wykonawców.

Tracklista

 1. „Ring of Fire” (Johnny Cash)
 2. „Hit the Road Jack” (Ray Charles)
 3. „Losfer Words (Big 'Orra)” (Iron Maiden)
 4. „Love Shack” (The B-52's)
 5. „New York, New York” (Liza Minnelli)
 6. „Bring It On Home” (Led Zeppelin)
 7. „Hot Stuff” (Donna Summer)
 8. „Et si tu n'existais pas” (Joe Dassin)
 9. „2000 Man” (The Rolling Stones)
 10. „Bad Reputation” (Thin Lizzy)
 11. „Seasons in the Abyss” (Slayer)
 12. „Blood Sugar Sex Magik” (Red Hot Chili Peppers)
 13. „Nothing Else Matters” (Metallica)
 14. „Detroit Rock City” (Kiss)
 15. „Make No Mistake” (Keith Richards)
 16. „Fluff” (Black Sabbath)

„Fishdick Zwei...” był pierwszym albumem nagranym z nowym gitarzystą, Wojciechem „Yankielem” Morytą. Poprzedni - Aleksander „Olass” Mendyk - zmarł we śnie 30 listopada 2008 roku, po koncercie w klubie LochNess w Krakowie.

Nową płytę promował utwór „Love Shack”, do którego nakręcono też teledysk.

Na albumie, poza Titusem, Popcornem, Ślimakiem i Yankielem wystąpiło też wielu gości, m.in. Ania Brachaczek, wokalistka BiFF, zaśpiewała na „Love Shack”, a Czesław Mozil wspomógł zespół przy nagraniu „Nothing Else Matters”.

Płyta dotarła do 3. miejsca na liście OLiS w Polsce, a Acid Drinkers w 2011 roku otrzymał 4 Fryderyki w kategoriach: Najlepszy Album Roku Metal, Najlepsza Oprawa Graficzna Albumu, Grupa Roku i Piosenka Roku, czyli „Love Shack”.

Za projekt okładki odpowiadali Bartosz Zieliński, który w Ostrowie Wielkopolskim prowadzi salon tatuażu Tattoo Jokers i Łukasz Pach, który wcześniej przygotowywał już oprawę graficzną do solowego projektu Titusa - „Titus' Tommy Gunn”.  

Przypomnijmy, że pierwszy „Fishdick”, nagrywany w Modern Sound Studio w Gdyni, trafił na sklepowe półki w czerwcu 1994 roku. Znalazły się na nim covery m.in. „Ace Of Spades” Motörhead, „Another Brick In The Wall” Pink Floyd, „Whole Lotta Rosie” AC/DC i „Highway Star” Deep Purple.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Acid Drinkers