24.08.2018 13:10

5-latek zagrał na perkusji cover Grety Van Fleet

Można śmiało powiedzieć, że na muzyce Grety Van Fleet już wychowuje się kolejne pokolenie. Posłuchajcie, jak maluch zagrał „Highway Tune”.

5-latek zagrał cover Grety Van Fleet
foto: kadr z wideo

Muzycy Grety Van Fleet są naprawdę młodzi, ale zdołali zainspirować jeszcze młodsze pokolenie do tego, żeby chwycić za instrumenty. Okazuje się bowiem, że dzieciaki zamiast grać w piłkę na podwórku wybierają salę prób i wyżywanie się na instrumentach. 

Tak stało się z tym maluchem, który ma tylko 5 lat, ale już zabrał się za granie na perkusji rockowych hitów. Jacob Nowak z Detroit jest naprawdę jeszcze małym dzieciakiem, a już wymiata na znacznie większych od niego garach. W internecie pojawiło się wideo, w którym urwis zagrał cover Grety Van Fleet „Highway Tune”. Oczywiście jego nagranie nie jest idealne, w końcu to jeszcze dziecko, ale ma spory potencjał na to, by w przyszłości stać się wybitnym muzykiem.

5-latem zagrał utwór Grety van Fleet

Na występ malucha zwrócili uwagę muzycy Grety Van Fleet, którzy nawet udostępnili to nagranie:

Greta Van Fleet narobiła sporo szumu na rockowej scenie, chociażby z tego powodu, że brzmieniowo mocno przypomina Led Zeppelin i rozróżnienie dwóch kapel jest nie lada wyzwaniem. Gitarzysta młodej kapeli wyznał, że jednak Led Zeppelin nie był dla muzyków najważniejszą inspiracją.

Debiutancka płyta Grety Van Fleet ma pojawić się pod koniec lata 2018. Krążek promuje singiel „When The Curtain Falls”. Dotychczas grupa wydała dwie EP-ki „Black Smoke Rising” oraz „From The Fires”.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Greta Van Fleet