05.12.2014 14:26

5 lekcji, jak tańczyć do Meshuggah

Nie macie już dość tego całego pogo? Chcielibyście choć raz normalnie potańczyć do mocniejszej muzy? Weźcie lekcje od fanów Meshuggah!

5 lekcji, jak tańczyć do Meshuggah

Na jakimś koncercie chcieliście podejść bliżej sceny, ale Wasza druga połowa, koleżanka lub kolega kręcili nosem? Bo wolą z tyłu albo bliżej ściany, bo nie wiedzą, jak do tego tańczyć... Poniższe filmiki odbiorą im wszelkie prawa do wymówek. Nie będzie już żadnych „Ale ja nie wiem, jak się ruszać...”! Jak można tańczyć do Meshuggah, to można do wszystkiego.

5. Rozgrzewka w aucie

Pierwsze przygotowania powinniście poczynić już w drodze na imprezę. Pozytywne nastawienie to podstawa! Jak zadbać o nastrój, pokazuje Jim Carey wraz z kolegami.

Nie macie samochodu? Dla fanów komunikacji miejskiej też się coś znajdzie. Jak to się robi w autobusie, podpowiadają panowie z Meshuggah w oryginalnym teledysku do piosenki „New Millenium Cyanide Christ”.

4. Starsi panowie mają wychodne

Tylko nie mówcie, że jesteście za starzy na pląsy. Niektórym z tych mężczyzn pięćdziesiątka stuknęła już dawno, a jakoś nie przeszkadza im to tańczyć. W tle „Bleed” z płyty „obZen” z 2008 roku.

3. Coś spokojniejszego od płci pięknej

Mimo wszystko czujecie, że takie wygibasy nie są dla Was? Stawy i mięśnie już nie te? Z pomocą przychodzą panie. Przy dźwiękach „Demiurge” z ostatniego studyjnego krążka Szwedów wykonają kilka prostszych ruchów. Powinniście szybko załapać!

2. Dajcie się ponieść!

Jeśli wciąż nie idzie Wam za dobrze, nie załamujcie się jeszcze. Zamknijcie oczy, wsłuchajcie się w pierwsze dźwięki i wpadnijcie w trans. Jak ten pan. Pomoże w tym piosenka „Nebulous”.

1. Mistrzowskie popisy solowe

Rosjanie od 2002 roku, kiedy po raz pierwszy usłyszano tam płytę „Nothing” i utwór „Perpetual Black Second”, ćwiczą każdego dnia… Środki wyskokowe wydają się im służyć. Po tych 5 lekcjach czekamy na jakiegoś polskiego mistrza! 

Widzicie, taniec do Meshuggah to nic trudnego! Skoro nawet pokemony to potrafią, nikt z Was nie powinien mieć z tym problemu.

Urszula Drabińska
Tagi: Duperele Meshuggah