31.01.2018 17:05

5 pomysłów na polską studniówkę w rockowym stylu

Czy Metallica nadaje się na studniówkę? Tak i to jeszcze jak!

5 pomysłów na polską studniówkę w rockowym stylu
foto: kadr z wideo

Okres studniówkowy czas zacząć! Matura zbliża się nieubłaganie, ale żeby się odstresować warto nieco potańcować ze znajomymi ze szkoły. Dziewczyny przez ostatnie pół roku zastanawiają się co na siebie włożyć i jakiego przystojniaka wybrać na swojego partnera, zaś chłopcy kombinują jakby to przemycić buteleczkę na potańcówę.

Kapela zamówiona, nauczyciele zaproszeni, garnitur wyprasowany, teraz tylko zostaje przygotować się do poloneza i wymyślić ciekawy program rozrywkowy. Myślicie, że na studniówkę nadaje się tylko disco polo i oprócz Sławomira oraz Zenka nic innego nie usłyszycie? Błąd!

Również na tego typu imprezie można poszaleć przy rockowych brzmieniach. Zobaczcie, jak maturzyści przemycili na studniówkę rockowe i metalowe granie:

1. Polonez przy Metallice

Na ten moment czekają wszystkie osoby zgromadzone na sali. Jednak zamiast melodii, którą zna każdy rozbrzmiewa „Nothing Ellse Matters”. Jak się okazało tempo pasuje do wolnego tańca w parach i efekt jest naprawdę powalający! Zapewne taki pomysł został podrzucony przez jakiegoś szkolnego fana Metalliki, który tylko wyczekuje na koncert zespołu w Krakowie.

2. Metalowy polonez

Licealiści chcieli trochę poszpanować przed dziewczynami, w końcu facet naprawdę dobrze się prezentuje, gdy ma gitarę. Metalowcy zagrali poloneza na ostro i chociaż momentami trochę rozjeżdżają się gitary, to i tak należą im się brawa za śmiały eksperyment muzyczny.

3. Prawie jak Michael Jackson

Mistrz parkietu tak wymiatał w tańcu, że ciężko go podrobić, ale spróbować mimo wszystko warto. Tak postanowili zrobić pewni licealiści, którzy odwzorowali słynny taniec z kultowego klipu „Thriller”, w którym trupy tańczą lepiej niż niejeden z nas.

4. A może Jive?

Nie ma to, jak pokołysać bioderkami niczym Elvis przy takim podkładzie jak „Jailhouse rock”. Jive wygląda bardzo efektownie, zatem dobry pomysł mieli licealiści, którzy wykonali show właśnie przy takim akompaniamencie.

5. Rock'n'roll w wersji babskiej

Z jakiegoś powodu te dziewczyny postanowiły podziękować chłopakom za taniec i same zatańczyły rock'n'rolla. Maturzystki zamieniły szpilki na płaskie buty i zaczęły wywijać przed resztą uczniów. I kto powiedział, że studniówki są nudne?

Bonus

Gdy metal jest Twoim całym życiem, kończy się to właśnie w taki sposób...

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele