5 rockowych coverów w wykonaniu Ricka Astleya

Aleksandra Degórska
06.02.2018 16:04
5 rockowych coverów w wykonaniu Ricka Astleya Fot. East News

6 lutego 1966 urodził się wokalista, który podbił serca melomanów hitem „Never Gonna Give You Up”. Muzyk dobrze się sprawdza również w rockowym repertuarze.

Kto nie kojarzyłby tego przesympatycznego rudzielca, który zgrabnie rusza bioderkami do klipu  „Never Gonna Give You Up”? Kawałek pojawił się 27 lipca 1987 roku na debiutanckiej płycie i Rick Astley w mgnienia oku ukradł serca wielu nastolatkom.

Ten utwór jest naprawdę popularny i ze względu na zabawne zjawisko internetowe Rickrolling stał się ponadczasowy. Żart polega na tym, że ktoś przesyła Ci link do wideo i okazuje się, że jest to nagranie „Never Gonna Give You Up”.

Czas jednak heheszki odłożyć na bok, bo Rick Astley naprawdę posiada mocny głos i lubi poromansować sobie z rockiem. Muzyk zaskoczył wiele osób wykonując cover „Everlong” Foo Fighters, potem wymienił 10 ulubionych rockowych i metalowych utworów. Co więcej wykonał swój najsłynniejszy hit razem z Foo Fighters w wersji bardzo podobnej do stylu Nirvany.

Wraz z urodzinowym tortem serwujemy rockowe covery w wykonaniu Ricka Astleya. Zdziwicie się, jak dobrze sprawdza się w takim wydaniu!

1. AC/DC - „Highway to Hell”

Czy wiedzieliście, że Astley gra również na perkusji i wychodzi mu to naprawdę dobrze? Nie wierzycie? Gdyby Axl Rose musiał zrezygnować ze współpracy z AC/DC to mamy kolejnego kandydata, który dałby radę występować na jednej scenie z Angusem Youngiem.

2. The Killers - „Somebody Told Me”

Idąc na koncert Ricka Astleya możecie posłuchać rockowych dźwięków, bo wokalista lubi nieco wyżyć się na perkusji i najlepiej to zrobić przy rockowym podkładzie. Astley z wielką łatwością jednocześnie gra na bębnach i śpiewa - multitasking ma opanowany do perfekcji, chociaż czytanie tekstu z telefonu już mu sprawia trudności.

3. Foo Fighters - „Everlong”

Głośno się zrobiło o jego coverze, gdy zapraszając na charytatywny koncert na rzecz fundacji Nordoff Robbins Music Therapy nagrał krótką wersję „Everlong”. Ostatnio Rick Astley postanowił na stałe umieścić w swojej setliście covery AC/DC, jak również Foo Fighters.

4. Lynyrd Skynyrd - „Sweet Home Alabama”

Ktoś z publiczności chciał usłyszeć hit Lynyrd Skynyrd i Astley spełnił to życzenie - w końcu czego się nie robi dla swoich wiernych fanów. Nawet poradził sobie z tym, że nie znał na pamięć tekstu - po prostu zerkał na tekst w telefonie.

5. The Cars ― „Just What I Needed”

Przebój amerykańskiej kapeli pochodzi z 1978 roku i pojawił się również w setliście Ricka Astleya. Większość fanów wyobraża sobie Astleya jako sympatycznego pana kołyszącego biodrami przed mikrofonem, ale ten muzyk również nieźle wymiata na gitarze, czego potwierdzeniem jest poniższe nagranie.

BONUS:

Rick Astley jest artystą uniwersalnym - również odnajduje się w funkowych klimatach Bruno Marsa.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.