05.09.2016 12:03

50 lat rocka zagrane w 2 minuty

Gitarowe brzmienia bawią nas już od pół wieku. Przekonajcie się jak wygląda historia rocka w dwuminutowej pigułce!

50 lat rocka zagrane w 2 minuty
foto: kadr z wideo

Raczej nie ma co dochodzić, od czego to wszystko się naprawdę zaczęło i kto jest prawdziwym ojcem rocka. Pozostaje przerzucać się klasykami - a tych niezaprzeczalnych mamy przecież i tak co niemiara. Jimi Hendrix, The Beatles, Black Sabbath, Led Zeppelin, Deep Purple... Wymieniać można długo, a próby stawiania jednej kapeli nad drugą dziś już mijają się z celem.

Warto jednak pamiętać o korzeniach naszej ulubionej muzyki i być świadomym ewolucji, jaką przeszła przez ponad pół wieku istnienia w popkulturze. Jeśli nie mamy czasu słuchać setek płyt i przedzierać się przez tysiące utworów... wcale nie musimy tego robić! Od czego jest w końcu internet i jego pomysłowi YouTuberzy.

Gitarzysta z kanału Moose On wpadł na pomysł przedstawienia najbardziej ikonicznych riffów w historii rocka na przestrzeni równo 2 minut. Niemożliwe? A jednak da się! Trzeba przyznać, że muzyk przeskakuje między kolejnymi motywami w godnym pozazdroszczenia tempie i z niebywałą gracją.

Myśleliście, że „Beat It” Michaela Jacksona nie przystaje do „Eye of the Tiger” Survivora, a Slayera nigdy nie uda się pogodzić z Dire Straits? Kings of Leon, Soundgarden i Royal Blood to zupełnie inne bajki muzyczne? W takim razie obejrzyjcie dwuminutową historię rocka od The Who aż po ostatnią płytę Iggy'ego Popa.

Nagranie YouTubera znajdziecie poniżej:

To nie pierwszy raz, gdy ktoś w zabawny sposób postanowił przedstawić historię przemian w muzyce rockowej. Mieliśmy już lekcję na 100 riffach gitarowych, w 15 minutach na Facebooku, 65 utworach, a nawet 25 gifach.

Jakiego utworu według Was zabrakło w tych 120 sekundach?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele