14.01.2016 14:24

50 najgorszych metalowych okładek

Chodzicie czasem po sklepie muzycznym i zastanawiacie się czy to, co widzicie na półkach, to rzeczywiście płyty czy już artystyczna rzeźnia? Mamy dla Was najlepsze okazy!

50 najgorszych metalowych okładek
foto: materiały prasowe

Metalowcy często narzekają na stereotypy, które ciągną się za nimi tylko dlatego, że grają lub słuchają ciężkiej muzyki. Krew, flaki, zwłoki, cmentarze i rażąca nagość – właśnie te i wiele innych atrybutów przypisuje się do sylwetki przeciętnego metalowca.

Co jednak jeśli to właśnie długowłosi wielbiciele miażdżących brzmień przyczyniają się do takiego, a nie innego postrzegania tej subkultury? Patrząc na okładki albumów z najbardziej mroczną muzyką, jaką można byłoby sobie wyobrazić, widać, że artyści nic sobie z tego nie robią.

Gitary wystające ze spodni, bałwanko-pająki, krwawe rzeki czy krowa, która właśnie urodziła ludzkie szczątki – oto, co znajdujemy na sklepowych półkach z oznaczeniem „metal”. Sprawdźcie, jak wygląda 50 najgorszych okładek jakie oczy redaktorów Antyradio.pl kiedykolwiek widziały...

Sztuka okładkowa nie zna granic. Zespoły nierzadko decydują się na okraszenie swojej płyty dziełem, które od samego początku ma szansę przyciągnąć wzrok za sprawą szokujących treści.

Okładki kultowych krążków stały się inspiracją dla artystów, którzy lubią przerabiać prace kolegów po fachu. I tak na przykład mieliśmy już okazję zobaczyć znane grafiki w wersjach: rodem z programu Paint, z postaciami z „Gwiezdnych Wojen”, jazzowych, filmowych, kocich, z klocków Lego. Znane okładki wylądowały także na twarzy malarki - Natalie Sharp...

Która ze „złych okładek” jest najgorsza? :)

Magda Słomka
Tagi: Duperele