03.01.2017 16:50

50 riffów Megadeth w 11 minut

YouTuber połączył w jednym nagraniu aż 50 utworów kapeli Dave'a Mustaine'a. Jak to może brzmieć?

50 riffów Megadeth w 11 minut
foto: kadr z wideo

Dave Mustaine często marudzi na temat solówek gitarowych. Według niego numetalowi gitarzyści w ogóle nie umieją grać, zaś współczesnym metalowym kapelom brakuje wyróżniających się solówek. W sumie można pozwolić mu na kręcenie nosem, bo sporo osiągnął w muzyce i nie można mu nic zarzucić w kwestii poziomu jego gry na gitarze.

Rudy zawsze wylewa siódme poty na scenie i w studiu, zmienia muzyków jak rękawiczki, bo najważniejszy dla niego jest poziom muzyki sygnowanej nazwą Megadeth. A fani przymykają oczy na humorki gitarzysty, bo mimo wszystko najważniejsza jest muzyka.

Tak oto mamy 15. studyjnych krążków, mnóstwo dobrych solówek oraz riffów. Jeden z YouTuberów wziął na celownik twórczość Megadeth, by w jednym nagraniu połączyć riffy z 50 utworów kapeli. Posłuchajcie zatem, jak brzmi takie nagranie:

Ostatni krążek kapeli, „Dystopia”, zadebiutował na 3. pozycji na liście Billboardu i jest to największy sukces Megadeth od 24 lat, bo to drugi najlepszy wynik w historii formacji i najlepszy od wydania „Countdown to Extinction”, który pojawił się w 1992 roku.

Płyta otrzymała również nominację do Grammy 2017, nic więc dziwnego, że Dave Mustaine z tej płyty jest najbardziej dumny. Muzyk chciałby jeszcze w swojej karierze otrzymać zarówno Grammy, jak również dołączyć do Rock And Roll Hall Of Fame, ale w jednym z ostatnich wpisów na Twitterze stwierdził, że raczej do tego niestety nie dojdzie.

Miejmy jednak nadzieję, że rudy spełni swoje marzenia i Megadeth dostąpi tego zaszczytu.

Jak oceniacie nagranie 50 riffów Megadeth w jednym nagraniu?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Megadeth