03.04.2017 15:06

50 riffów Toola w 14 minut

Kolejna ciekawostka w niekończącym się oczekiwaniu na kolejną płytę Maynarda Jamesa Keenana i jego kolegów...

50 riffów Toola w 14 minut
foto: kadr z wideo

Żarty z następcy „10,000 Days” chyba już wszystkich zdążyły znudzić. Nawet sam Maynard polecał już słuchać swojego Puscifera, zamiast oczekiwać kolejnej płyty Adama Jonesa i spółki. Ten z kolei obiecywał już wiele: najpierw mówił o 11, później o 20 nowych kawałkach. Pokazywał nam nagrania na Instagramie, a także prezentował pierwsze dźwięki, które mogłyby się znaleźć na 5. płycie Toola. Na koncertach pojawił się już nawet premierowy „Descending”...

Wszystko wskazuje jednak na to, że najpierw doczekamy się czwartego albumu A Perfect Circle. Billy Howerdel zapowiedział go już na 2017 rok - to przynajmniej konkretna obietnica, czyli coś, czego nigdy nie dostaliśmy od muzyków Toola... Nie pozostaje nic innego jak cierpliwie czekać.

W tym czasie jednak możemy wciąż wracać do czterech płyt, które od dawna stoją na naszych półkach i świecą okładkami w naszych cyfrowych bibliotekach muzycznych. Albo np. nauczyć się grać umieszczone na nich kawałki - tak jak YouTuber Andrea Boccarusso.

Ten gitarzysta udowodnił, że całą dyskografię Toola (którego płyty nie należą przecież do najkrótszych) można zmieścić w niecałym kwadransie. Przynajmniej jeśli ograniczymy ją do samych riffów. I tak powstała ta kompilacja aż 50 zagrywek gitarowych z kompozycji Maynarda Jamesa Keenana i spółki.

Wideo obejrzycie poniżej:

Z podobnych dokonań słynie inny youtube'owy muzyk, Paschalis Theotokis. Ten z kolei wykonywał już 75 utworów Lamb of God w 7 minut i 80 utworów Machine Head w 8 minut. Z kolei perkusista Kye Smith w podobnej formule zaprezentował swoim widzom kawałki The Beatles, Foo Fighters oraz Nirvany.

Jak Ci się podoba 50 riffów Toola w 14 minut?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Tool