21.10.2015 16:54

6 metalowych „Powrotów do przyszłości”

To właśnie 21 października 2015 roku do naszych czasów miał się przenieść 17-letni Marty McFly, bohater filmu „Powrót do przyszłości” w reżyserii Roberta Zemeckisa. Z tej okazji przygotowaliśmy dla postaci granej przez Michaela J. Foxa małą niespodziankę.

6 metalowych „Powrotów do przyszłości”
foto: kadr z wideo

Jest nią zbiór kilku metalowych przeróbek muzyki znanej z kultowego obrazu. Oblicze gitarowego grania od 1985 roku przeszło wiele zmian i niektóre aranżacje nie mogły się nawet śnić młodemu Marty'emu. Miejmy nadzieję, że gdy już spokojnie przeniósł się w czasie do dnia dzisiejszego, to nie zapomniał o zerknięciu na stronę Antyradio.pl, bo my o nim pamiętaliśmy :)

1. 3 w 1

Tylko jeden mężczyzna i trzy instrumenty. Na tle kadrów z filmu widzimy muzyka, który odgrywa partie bębnów i gitar. Skąd utrzymanie klipu w czarno-białej stylistyce? W końcu nie wybieramy się w przyszłość, a wracamy do przeszłości.

2. Leo Moracchioli

Nieoceniony mistrz przerabiania wszelkiej maści utworów na metalowe wersje. Leo Moracchioli zmierzył się już z „Moves Like Jagger” Maroon 5, „Chandelier” Sii, „Like a Virgin” Madonny czy „Macareną” Los del Rio. Nic nie jest mu straszne, więc dlaczego nie miałby się podjąć próby przerobienia „Power Of Love”? Jak zwykle wyszedł z tego obronną ręką.  

3. Powrót do domu

Czy w 1985 roku można było pomyśleć, że kiedyś powstaną takie gitary, a elektroniczna perkusja będzie mogła wykreować takie brzmienie? Czy bohaterowie „Powrotu do przyszłości” staliby się fanami grupy Dysnomia, która stworzyła ten cover? Spróbujcie ocenić sami.

4. Kataklysm

Pamiętacie jak McFly grał na scenie utwór „Johnny B. Goode”? A co byście powiedzieli na to, żeby rock'n'rollowego klasyka zastąpić potężnym metalowym ciosem w wykonaniu zespołu Kataklysm? Ciekawe czy publiczność byłaby równie zadziwiona, jak w filmowej sekwencji...

5. Hair metal

Utwór „Power Of Love” już w oryginalnej wersji Huey'a Lewisa miał w sobie nieco zadziorności, jednak aranżacja hairmetalowa zyskuje gitarowe przestery i jeszcze więcej dynamizmu. Posłuchajcie i przekonajcie się sami:

6. Johnny

I jeszcze jedno podejście do utworu „Johnny B. Goode” Chucka Berry'ego, który jest dobrze znany fanom „Powrotu do przyszłości”. Nie ma tu co prawda mowy o zastąpieniu rock'n'rolla ciężkimi przesterowanymi gitarami z maksymalnie obniżonym strojeniem, ale jest to jednak nieco mocniejsza propozycja.

Fanom dzieła Zemeckisa polecamy rozwiązać również test wiedzy o filmie „Powrót do przyszłości”.

Robert Skowronski
Tagi: Duperele