60 unikatowych minut od Alice In Chains

Małgorzata Wierzejewska
04.08.2015 13:33
60 unikatowych minut od Alice In Chains Fot. Rex Aran Emrick, CC BY-SA 3.0

Nieznane wideo to zapis koncertu, jaki zespół zagrał na uniwersytecie w Waszyngtonie. Zobaczcie, jak grupa radziła sobie przez wydaniem debiutanckiej płyty!

Godzinny występ to muzyczny rarytas. Alice In Chains w składzie - wokalista Layne Staley, gitarzysta Jerry Cantrell, basista Mike Starr i perkusista Sean Kinney porwali zgromadzoną na sali publiczność.

Bilety rozeszły się niczym przysłowiowe świeże bułeczki. Była to jedyna taka impreza, podczas której uniwersytet udostępnił w celach koncertowych salę CUB Ballroom.

Organizatorami imprezy byli Jason Alcott i Ken Cardwell. Ten ostatni poznał Alice In Chains podczas koncertu grupy Tora Tora, gdzie kapela Layne'a Staleya zagrała jako support.

Jakimś cudem skończyliśmy ten wieczór pijąc piwo. Powiedziałem im, że muszą zagrać u nas. Ostatnio nic się tam nie działo, a dzieciaki byłyby zachwycone mogąc zobaczyć ich na żywo.

Alice In Chains i Ken Cardwell wymienili się później numerami telefonów. Organizator zadbał o budżet i krótko po tym ogłoszono koncert zespołu na uniwersytecie w Waszyngtonie.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Koncert odbył się jeszcze przed premierą „Facelift”, która miała miejsce 11 września 1990 roku. Pierwsza długogrająca płyta Alice In Chains pomogła zaistnieć grupie na rynku na sześć miesięcy przed bardzo znaczącym w muzyce rokiem 1991.

Przypomnijmy, że właśnie wtedy na sklepowe półki trafiły takie albumy, jak„ Nevermind” zespołu Nirvana, „Blood, Sugar, Sex, Magic” grupy Red Hot Chili Peppers, czy krążek Pearl Jam zatytułowany „Ten”.

Setlista :

 1. Killing Yourself
 2. Man In A Box
 3. Love, Hate, Love
 4. We Die Young
 5.  Sunshine
 6. Queen Of The Rodeo
 7. Social Parasite
 8. Put You Down
 9. Real Thing
 10.  I Can't Remember
 11. Sea Of Sorrow
 12. Suffragette City
 13. Taxi Driver

Niestety nie zawsze było tak pięknie. Trzy lata wcześniej Layne Staley i jego zespół zboczyli nieco z grunge'owego toru i... próbowali swoich sił w glam metalu! Nazywali się wtedy Alice N’ Chains, a w składzie grupy nie było wówczas Jerry’ego Cantrella, Seana Kinneya i Mike’a Starra.

Wersja z 1989 roku chyba bardziej nam odpowiada ;)

Jak podoba się Wam nigdy wcześniej niepublikowany koncert Alice In Chains?

Małgorzata Wierzejewska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.