65 tysięcy fanów Green Daya zaśpiewało „Bohemian Rhapsody”

Kamil Dachnij
05.07.2017 18:12
65 tysięcy fanów Green Daya zaśpiewało „Bohemian Rhapsody” Fot. kadr z filmu

Do niezwykłego momentu doszło przed koncertem popularnej grupy na Hyde Parku w Londynie. 

Nikt nie lubi czekać na koncertach na wyjście ulubionego artysty. W ekstremalnych przypadkach, czego przykładem jest Axl Rose, fani jednokrotnie musieli uzbroić się w wielką cierpliwość, by ujrzeć swojego idola. Dlatego w trakcie naszego oczekiwania puszczana jest muzyka z głośników, gdzie lecą przeważnie znane kawałki. Ludzie stoją i sobie słuchają. Rzadko kiedy dzieje się wtedy coś ciekawego. Jednak 1 lipca 2017 roku, przed rozpoczęciem występu Green Day w Londynie, jego wielbiciele zafundowali niezwykły spektakl – odśpiewali chóralnie najsłynniejszy utwór zespołu Queen – „Bohemian Rhapsody” z 1975 roku.

Na nasze szczęście zespół sfilmował to wydarzenie i nie da się ukryć, że słuchanie, jak 65 tysięcy gardeł wyśpiewuje wraz z Freddiem Mercurym nieśmiertelne słowa robi wielkie wrażenie. Jest to dobitny przykład, że muzyka ma rzadką moc łączenia pokoleń słuchaczy, który siedzą w kompletnie innych gatunkach. Green Day umieścił materiał na YouTube, który w przeciągu dwóch dni wyświetlono pół miliona razy. Zdarzenie z Hyde Parku nie mogło nie wzruszyć samego Queen, które podziękowało fanom Green Daya za ten magiczny moment.   

Green Day odbywa obecnie trasę po Wielkiej Brytanii, ale nie wszystko przebiegało tak wspaniale jak w Londynie. Zespół był zmuszony odwołać  koncert w Bellahouston Park w Glasgow z powodu fatalnych warunków pogodowych. Pop Punkowcy rzecz jasna wystosowali oficjalnie przeprosiny do swoich szkockich fanów. Przypomnijmy, że ostatnim amerykańskiej grupy jest „Revolution Road”, który został wydany w 2016 roku. Płyta z miejsca trafiła na pierwsze miejsce w wielu krajach i zebrała dobre recenzje od krytyków. To tylko udowadnia, że Billie Joe Armstrong ani myślą wyjść z dobrej formy. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.