06.10.2015 15:00

7. album Killswitch Engage jest prawie skończony

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów amerykańskiej grupy z Westfield. Wygląda na to, że produkcja kolejnej płyty zespołu zbliża się już do etapu końcowego. 

7. album Killswitch Engage jest prawie skończony
foto: Tracey Welch/ East News

Mimo poważnych problemów z gardłem, które zaczęły pojawiać się już na amerykańskiej trasie z Rise Against, Jesse Leach poinformował na swoim Twitterze, że prace nad nowym albumem zbliżają się ku końcowi. Wokalista zamieścił też w poście utwór „The Final Countdown grupy Europe. 

O planach związanych z nowym albumem muzycy z Killswitch Engange informowali już w październiku 2014 roku. Pod koniec września 2015 roku grupa napisała na swoim fanpage'u, że „jeśli wszystko pójdzie dobrze, to album ma szansę ukazać się na przełomie jesieni i zimy”.

Na razie na swoim koncie na Instagramie wokalista napisał, że kończy już nagrywanie ostatnich dźwięków. Podkreślił też, że utwory będą utrzymane w różnych stylach.

"

Myślę, że możemy niektórych zaskoczyć różnorodnością na tym krążku. Mamy tutaj ciche i budzące emocje kawałki, ale też ostre i brutalne numery. Jeszcze jeden utwór i moje usta zamilkną co najmniej na tydzień, zaraz po wypaleniu cygara zwycięstwa! Ta płyta jest prawie skończona!   "

:Wokalista

Killswitch Engage ma na swoim koncie 6 albumów studyjnych. Ostatni, „Disarm the Descent”, został wydany w 2013 roku, a promowały go utwory „In Due Time” i „The New Awakening”, do których nakręcono także teledyski. 

W oczekiwaniu na nowy album możecie posłuchać na przykład jak brzmi Killswitch Engage z dodatkiem R'n'B.

Czekacie na nową płytę grupy?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Killswitch Engage