28.11.2017 15:19

73% koncertowiczów uważa, że nagrywanie na występach jest OK. Co na to czytelnicy Antyradio.pl? [SONDA]

Wyniki badań chyba nikogo nie zdziwiły, bo w końcu na koncertach można zauważyć sporo osób, które skupiają się bardziej na telefonach, a nie na artystach.

73% koncertowiczów uważa, że nagrywanie na występach jest OK. Co na to czytelnicy Antyradio.pl? [SONDA]
foto: materiały prasowe

Jak wiadomo większość muzyków nie lubi, jak na koncertach widzowie nagrywają koncert zamiast słuchać artystów. Sebastian Bach czy Corey Taylor nie znoszą, gdy zamiast żywiołowej reakcji ludzi widzi smartfony. Ostatnio było również gorąco na występach A Perfect Circle, gdzie zabroniono nagrywania i fotografowania muzyków.

Nagrywać, czy nie nagrywać - oto jest pytanie. Firma Skiddle przeprowadziła badania i przepytała 1 200 osób w przedziale wiekowym 16-30 lat, które używają telefonów na koncertach i festiwalach. Jak się okazuje większość nie ma problemu z łażeniem z telefonem w dłoni podczas koncertów.

Tylko 27% sądzi, że nagrywanie muzyków powinno być zakazane. 37% z nich uważa, że to po prostu rozprasza, zaś 34% sądzi, że w pewien sposób to przeszkadza w przeżywaniu koncertu. Tylko 8 % postrzega nagrywanie artystów za brak szacunku dla muzyków.

Natomiast połowa tych osób, które uważa rejestrację na koncertach za coś normalnego przyznała się, że nagrywa koncerty na pamiątkę. 1/4 natomiast chętnie dzieli się wideo na serwisach społecznościowych.

A Wy jakie macie zdanie w tej kwestii? Weźcie udział w sondzie na Antyradio.pl. Akcja trwa do 29 listopada 2017 do godziny 24:00.

sonda
Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News