03.02.2017 14:31

75-letnia historia Capitol Records zagrana na perkusji w 5 minut

W ciągu długoletniego funkcjonowania wytwórni światło dzienne ujrzało wiele świetnych płyt. Sprawdźcie, jacy twórcy związali się z firmą.

75-letnia historia Capitol Records zagrana na perkusji w 5 minut
foto: kadr z wideo

Nat King Cole, Frank Sinatra, Miles Davis, Dean Martin, The Bealtes, The Beach Boys, Pink Floyd, Steve Miller Band, Bob Seger, Tina Turner, Heart, Crowded House, Megadeth, Beastie Boys, Foo Fighters, Radiohead, Coldplay, Norah Jones, Beck - co łączy wszystkich tych artystów?

Otóż są to gwiazdy współpracujące z wytwórnią Capitol Records. Powstała ona w 1942 roku, a jej założycielami byli Johnny Mercer, Buddy DeSylva oraz Glenn Wallichs. W 1955 roku większość akcji wykupiła firma EMI, która wybudowała słynne studio Capitol Tower w Hollywood.

Właśnie na tle tego budynku perkusista Kye Smith postanowił zagrań na perkusji utwory słynnych podopiecznych wytwórni. Co więcej zrobił to w 5 minut!

Nagranie pokazuje, jak różnorodni twórcy współpracowali z wytwórnią, jak również jak zmieniała się muzyka na przestrzeni lat. Perkusiście udało się zabrać słuchacza w szybką podróż w czasie, dzięki której można nieco dowiedzieć się na temat Capitol Records.

Ten YouTuber zasłynął z tego, że w krótkim czasie wykonuje na perkusji całą dyskografię znanych zespołów. Muzyk zdążył już wybębnić szlagiery takich zespołów, jak Foo Fighters, The Beatles czy Nirvana i jak widać nadal się rozkręca.

Jak oceniacie nagranie perkusisty Kye Smitha?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele