07.03.2016 12:07

75 utworów Lamb of God w 7 minut

Można? Zobaczcie pewnego fana mocnego grania, który w mig potrafi skrócić dyskografię kapeli.

75 utworów Lamb of God w 7 minut
foto: kadr z wideo

Są tacy, co potrafią zanucić kilka utworów i na tym kończy się ich znajomość zespołu. Istnieją też melomani, którzy dzielą numery na wolne oraz szybkie i w zasadzie tyle im wystarcza. Można jednak spotkać oddanych fanów modlących się do ołtarzyka z podobizną wokalisty. Chodzą oni ubrani jak frontman zespołu, a gdy ktoś przekręci nazwisko muzyka grupy to w ich oczach wisi już na stryczku.

Jaki jest skuteczny sposób na złożenie hołdu swojej ulubionej kapeli? Można zagrać cover, ale kolejne wierne odegranie któregoś z utworów zespołu nie jest wyzwaniem. Co powiecie na wersję, gdzie w kilka minut fan wykonał dyskografię grupy?

Tak postanowił zrobić YouTuber Paschalis Theotokis. W 7 minut zagrał i odśpiewał fragmenty 75 utworów Lamb of God. Nie dość, że wykonał je w odpowiedniej chronologii, to jeszcze zaprezentował zmieniający się image Randy'ego Blythe'a. Zmiany zachodziły głównie w obrębie fryzury, dlatego też Youtuber kolejno prezentuje się w czapce, z gustownym pasemkiem, w czepku i oczywiście w długich kudłach.

Pomocne są też miniatury płyt w górnym prawym rogu. W klika minut można szybko nadrobić zaległości dotyczące twórczości Lamb of God:

YouTuber stworzył również standardowy cover przeboju „Redneck”:

Paschalis Theotokis ma jeszcze kilka takich „szybkich” wykonań dyskografii. Co powiecie na 80 utworów Machine Head w 8 minut? Niemożliwe jest niczym! Na podobny pomysł, by w krótkim czasie wykonać większość utworów kapel wpadł perkusista Kye Smith, który zagrał kawałki The Beatles, Foo Fighters czy Nirvany.

Co tymczasem słychać w obozie Lamb of God? Zespół od połowy stycznia 2016 roku jest w trasie koncertowej promującej 7. album zatytułowany „VII: Sturm und Drang”, który ukazał się w lipcu 2015 roku. W drodze do teksańskiego Mathis ciężarówka Lamb of God wjechała w barierkę i przyczepa ze sprzętem wywróciła się na bok. Całe szczęście nikomu nic się nie stało.

Grupa została również nominowana do nagrody Grammy 2016 w kategorii Najlepsze wykonanie - metal, ale przegrała z Ghost.

Jak podoba się Wam wykonanie 75 utworów Lamb of God w 7 minut?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Lamb of God