8 bitów rockowej muzyki

Urszula Drabińska
22.01.2015 09:19
8 bitów rockowej muzyki Fot. kadr z wideo

Do słuchania muzyki wystarczy nawet stara karta dźwiękowa. Nie wierzycie? Sprawdźcie, jak brzmiałoby AC/DC, SOAD czy Tool na komputerach 20-30 lat temu!

8-bitowy procesor nie pozwalał na wiele. Zastanawialiście się kiedyś, co by było, gdyby świat stanął w miejscu, a nam przyszłoby słuchać muzyki na komputerach z lat 80. XX w.? Może więcej osób wciąż kupowałoby płyty? Może… wcale nie byłoby tak źle?

Dźwięki wydobywające się z Commodore 64, konsol Pegasusa czy Nintendo miały swój urok. Niektórzy kochają je tak bardzo, że przepisują najróżniejsze utwory na ten charakterystyczny tryb. I niektórym całkiem nieźle to wychodzi.

Linkin Park – In the End

Jeszcze więcej smutku i niepokojących tonów niż w oryginale… Linkin Park raczej nie sprawdziłby się w grze akcji, ale może byłby w sam raz dla głodnego Pac Mana?

System of a Down – Chop Suey!

Uzbrojony mięśniak z „Contry” do tego już chyba mógłby sobie swobodnie pobiegać i postrzelać. A może bardziej pasowałaby jakaś wyścigówka?

Iron Maiden – Trooper

Chip i Dale nie pogardziliby Trooperem podczas jednej ze swoich ryzykownych misji. Złocisty trunek z pewnością dodałby im mnóstwa sił.

Gorillaz – Clint Eastwood

Kto wie, może w końcu udałoby się przejść całe „Prince of Persia”, gdyby skradać się pomagał sam Clint Eastwood. A może pamiętacie jakiś western na Pegasusa?

AC/DC – Thunderstruck

Po co oryginał, skoro przy 8 bitach chwilami niemal nie słychać różnicy! Czy przypadkiem Commodore 64 (rocznik 1982) nie zainspirował tej piosenki zrodzonej w 1990 roku? Coś wiecie na ten temat?

We hit the town (...), we had some fun, we met some girls…

A myślicie, że gdzie zmierzali Mario i Luigi?

Tool – Schism

„Bomberman” czy „Duck Hunt”? Zarówno podkładanie bomb, jak i strzelanie do ptactwa wymaga precyzji. Stonowany Tool bardzo może pomóc w skupieniu…

Wielka Czwórka znów razem!

Metallica, Slayer, Megadeth czy Anthrax – wybierz swój zespół, zagraj „One”, „Raining Blood”, „Sweating Bullets” lub „Madhouse” i zdecyduj, kto sięgnie po laury. Że też taka gra wideo nie powstała w latach 80.! Dzięki loudwire.com wiemy za to, jak mogłaby wyglądać jej czołówka.

Aż chce się odkurzyć kartridż „501 gier w 1”… „Tank”, „Heroes of Might and Magic I” (już na DOS-a), „Prince of Persia” czy prymitywne „Ugh!” – jak przyjemnie byłoby zagrać w to wszystko raz jeszcze z takimi dźwiękami w tle…

Kupujecie 8-bitowy rock i metal? Jim Carey tak!

A może 8 bitów jest dla Was zbyt mainstremowe? Wtedy pozostaje już tylko 1 bit…

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.