17.06.2015 13:43

8-bitowy hair metal

To co kojarzy się z latami 80. XX wieku - glam i konsola Nintendo Entertainment System, idą teraz w parze. Rzućcie okiem na trailer 8-bitowej gry, gdzie widzimy słynne postacie elektronicznej rozgrywki i muzyków z natapirowanymi włosami.

8-bitowy hair metal
foto: kadr z wideo

W „Monsters of Rock” słyszymy utwory Guns N' Roses, Motley Crue, Quiet Riot, Twisted Sister i Def Leppard. Pojawiają się też lokacje i bohaterowie znani z „Contry”, „Donkey Kong Jr.”, czy też „Super Mario”. Zobaczcie zbudowanego ze skąpej liczby pikseli Axla Rose'a lub wizytę Tommy'ego Lee i reszty zespołu w barze ze striptizem:

Rozbrzmiewają tu dźwięki największych hairmetalowych przebojów. Jest „Welcome to the Jungle”, „Girls, Girls, Girls”, gdzie zamiast gokartów z gry o wąsatym hydrauliku widzimy motory, „Pour Some Sugar on Me”, do którego ochoczo podryguje główny przeciwnik Mario, Bowser.

Nie zabrakło także „Bang Your Head” Quiet Riot z gościnnym udziałem 8-bitowego Jasona z „Piątku 13-go” oraz „We’re Not Gonna Take It” Twisted Sister z postaciami z, a jakże, „Twisted Metal”.

Rock i metal nie pierwszy raz spotykają się z erą 8-bitów. Z Commodore 64, konsolą Nintendo i dobrze znanym w Polsce Pegasusem doskonale zaznajomione są m.in. Metallica, Nirvana i Pantera posiadające całe albumy nagrane w takich wersjach. Na pojedyncze utwory zdecydowały się kapele Linkin Park, System of a Down i nie tylko.

Jak Wam się podoba połączenie gitarowego grania z 8-bitami?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele Guns N Roses Def Leppard Quiet Riot Motley Crue