13.06.2018 13:07

8-letnia perkusistka zagrała Led Zeppelin. Profesjonalni muzycy mogą być zazdrośni

„Good Times, Bad Times” to trudny utwór, ale mała perkusistka poradziła sobie wyśmienicie z utworem Led Zeppelin.

8-letnia perkusistka Led Zeppelin
foto: kadr z wideo

Gdyby John Bonham żył i usłyszał ten cover na pewno byłby zadowolony, że jest taką inspiracją dla młodego pokolenia. Perkusista żył tylko 32 lata, ale zdążył zrewolucjonizować grę na bębnach i odkąd świat poznał Led Zeppelin już nic nie było takie same.

Jednak, gdy jest się małym fanem rocka twoje zainteresowanie muzyką ogranicza się do słuchania płyt i graniu na gitarze w powietrzu. Okazuje się jednak, że niektóre dzieciaki zamiast w wolnych chwilach grać w piłkę i gry komputerowe ćwiczą na instrumentach i wychodzi to im naprawdę zdumiewająco dobrze.

Przykładem jest 8-letnia perkusistka Yoyoka, która jest na tyle mała, że ledwo dosięga nogami stopy do perkusji. To jednak jej nie przeszkadza w tym, żeby grać Led Zeppelin i robić to naprawdę w wielkim stylu.

8-latka zagrała na perkusji „Good Times, Bad Times”

Dzieciaki często powodują, że zawodowi muzycy mogą poczuć się zawstydzeni. W internecie furorę robi 14-latka, która na perkusji wymiata metalowe utwory zespołów Metalliki, Black Sabbath, A Perfect Circle czy Breaking Benjamin. Kto wie, może te młode uzdolnione bestie wkrótce założą własne zespoły i staną się prawdziwymi gwiazdami rocka czy metalu?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Led Zeppelin