8 najbardziej klimatycznych gotyckich teledysków polskich zespołów

Aleksandra Degórska
19.01.2018 14:12
8 najbardziej klimatycznych gotyckich teledysków polskich zespołów Fot. kadr z wideo

Do kolejnej edycji Castle Party zostało jeszcze trochę czasu, więc żeby nieco osłodzić Wam czas oczekiwania, prezentujemy 8 najbardziej klimatycznych gotyckich teledysków, które nagrały polskie zespoły.

1. Batalion d'Amour - Charlotte

Piosenka promowała wydany w 2016 roku album „Fenix”, którym zespół wkroczył na międzynarodową arenę. Krążek jest dostępny w sprzedaży na całym świecie, m.in. w krajach Europy, USA czy Japonii.

2. Karolina Andrzejewska (Batalion d'Amour) i John Porter - The Lost Diary

Drugi singiel promujący płytę „Fenix”. Premiera teledysku miała miejsce 10 lutego 2017 roku.

3. Das Moon - I Like It

Zespół tworzy muzykę z gatunku synth pop, dark electro. Piosenka pochodzi z debiutanckiej płyty zespołu - „Electrocution”, wydanej 23 maja 2011.

4. Sexy Suicide - Never Forget

Sosnowiecko-warszawski duet zapatrzony jest w lata 80. Premiera teledysku miała miejsce 10 kwietnia 2016. Utrzymany w ascetycznej, czarno-białej estetyce obraz jest naszym zdaniem jednym z najciekawszych w tym zestawieniu.

5. Closterkeller - Ogród półcieni

Utwór pochodzi z płyty „Aurum”, ósmego albumu grupy. Wydawnictwo ukazało się 5 października 2009 roku.

6. Lorien - Ciało na pół

Piosenka zapowiada nową płytę zespołu, która ukaże się w tym roku. W teledysku wykorzystano ujęcia z filmu "Hiroszima, moja miłość" 1959.

7. Delight - Divided

Utwór pochodzi z płyty „Breaking Ground”, piątego albumu Delight. Wydawnictwo ukazało się 19 stycznia 2007 roku nakładem wytwórni muzycznej Roadrunner Records.

8. Artrosis - Szmaragdowa Noc

Absolutny klasyk gatunku. Piosenka zamyka debiutancki album studyjny zespołu zatytułowany „Ukryty wymiar”.

Castle Party to jeden z największych w Europie festiwali w klimacie rocka gotyckiego. Od 1994 roku odbywa się na terenie malowniczego zamku w Bolkowie. W 2017 roku na festiwalu zagrali m.in. Tiamat, Batalion D’Amour i My Dying Bride.

Tegoroczny 25 festiwal odbędzie się w dniach 12-16 lipca 2018. Wśród ogłoszonych już artystów są m.in. Samael, Theatre Of Hate, Agonoize, The Beauty Of Gemina i Faun. Bilety na festiwal zakupić można na castleparty.pl. 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.