06.05.2016 10:32

8 niepublikowanych utworów Layne'a Staleya ujrzy światło dzienne?

Czy jest cień szansy, by usłyszeć wcześniej niewydany materiał z wokalem muzyka Alice in Chains? Możliwe, że już niedługo do tego dojdzie.

8 niepublikowanych utworów Layne'a Staleya ujrzy światło dzienne?
foto: kadr z wideo

Na pewno niejeden fan artysty życzyłby sobie usłyszeć materiał, który nie ujrzał świata dziennego za życia Layne'a Staleya. Były muzyk zespołu Second Coming, Jesse Holt, postanowił właśnie zabrać się za produkcję utworów z wokalem frontmana Alice in Chains.

Holt zgłosił się do gitarzysty Pearl Jam z prośbą o wsparcie w tym przedsięwzięciu:

"

Cześć Mike McCready pomaga mi wyprodukować 8 niepublikowanych utworów z Laynem Staleyem na wokalu. Spodoba się wam kilka numerów. "

Fani zainteresowali się tą sprawą i chcą dowiedzieć się jakich nagrań należy się spodziewać.

Wśród 8 numerów znajdzie się prawdopodobnie utwór Things You Do”, który pojawił się w różnych formach w internecie od momentu śmierci wokalisty w 2002 roku:

Sporo jest pytań jeśli chodzi o utwory, które miałyby zostać wydane. Czy był to materiał nagrany z myślą o Alice in Chains czy Mad Season?

Przed śmiercią Staley zamierzał stworzyć solowy album, jak również zarejestrować utwór z grupą Taproot. Perkusista Jarrod Montague zdradził, że to producent Toby Wright zasugerował, by zaprosić Staleya do tego projektu. Demo tego numeru znajdowało się w odtwarzaczu CD wokalisty, który znaleziono przy ciele zmarłego muzyka.

Co więcej Staleyowi proponowano również dołączenie do Audioslave. Jak wiadomo nie doszło do tej współpracy i wokalistą zespołu został Chris Cornell.

Dlaczego dopiero teraz zajęto się sprawą niewydanych wcześniej utworów wokalisty? Jak się okazuje Jesse Holt wraz z bratem przez lata starali się zebrać ten materiał. Projekt, by wydać nagrania został wstrzymany przez Alice in Chains i matkę wokalisty, która uważa, że jeśli byłoby coś wartościowego, co nadawałoby się do wydania, to dawno te utwory ujrzałyby światło dzienne.

Czas pokaże jak potoczy się ta sprawa i czy rzeczywiście 8 wcześniej niewydanych utworów z Staleyem na wokalu zostaną zaprezentowane szerszej publiczności.

Chcielibyście usłyszeć niepublikowane numery z Laynem Staleyem?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Alice In Chains