08.01.2015 18:51

82 lata temu urodził się Elvis Presley

Czego jeszcze nie wiecie o tej legendarnej postaci? Sprawdźcie, czy wygralibyście konkurs wiedzy na temat Króla, „który jest tylko jeden”!

82 lata temu urodził się Elvis Presley
foto: az.wikipedia.org

Sto lat Elvis! Dziś, 8 stycznia 2017 roku, jedna z najważniejszych ikon popkultury, skończyłaby 82 lata. Król rock and rolla urodził się 8 stycznia 1935 roku. W swoim życiu wydał ponad 130 singli i 70 albumów, nie pisząc przy tym ani jednej piosenki osobiście. Elvis zagrał też w ponad 30 filmach. Myślicie, że wiecie wszystko na temat swojego idola?

1. Jak Elvis obchodził swoje urodziny?

Przyjaciółka Presleya, Shirley Dieu, spędziła z Elvisem i jego przyjaciółmi parę dni w Colorado w styczniu 1976 roku. W tym czasie Elvis obchodził swoje czterdzieste pierwsze urodziny. Dlaczego to święto było zawsze wyjątkowe?

"

To był cudowny czas. Elvis kupił kilku osobom Cadillaki z okazji własnych urodzin. Był to taki jego sposób. Swój pierwszy samochód dostałam od Elvisa w Colorado. Miał tak wiele radości z dawania innym... Był bardzo podekscytowany, gdy widział twarze tych wszystkich ludzi, kiedy dawał im prezent. Bardzo trudno było nie przyjąć od niego podarku. "

2. Oryginalny styl Króla

Czym inspirował się Elvis kreując swój własny styl ubierania? Ponoć kreskówkową postacią zwaną Captain Marvel Jr. Komiksowy bohater za czasów dzieciństwa był idolem małego Presleya. Podobni?

Captain_Marvel_Jr__by_zombiegoon

3. Niełatwo być sobowtórem

W Mogadiszu, największym mieście Somalii, ze względu na surowe prawo islamskie, sobowtóry Elvisa Presleya muszą nosić brody. Przecież Elvis też czasem ją miał!

elvis broda

4. Kradzież trupa

Gwiazdor zmarł we własnym domu w Memphis. Został pochowany na tamtejszym Forest Hill Cemetery, obok matki, jednak po próbie kradzieży zwłok Elvisa w październiku 1977 roku ciała przeniesiono do domu Elvisa. Groby Presleya, jego babci, ojca i matki oraz płyta nagrobna brata bliźniaka Elvisa zmarłego przy porodzie, zostały umieszczone w tak zwanych The Meditation Gardens. Obecnie w budynku znajduje się także muzeum poświęcone twórczości artysty.

Gróbelvisapresleya2004

5. Dom otwarty

Posiadłość Elvisa - Graceland jest drugim najchętniej odwiedzanym domem w USA. Pierwszym jest Biały Dom...

1024px-Gracelandwelcomes2008

6. Bieda sprzyja talentowi

Gdy miał 11 lat, rodzice kupili mu gitarę, ponieważ była dużo tańsza od upragnionego przez niego roweru. Kosztowała 7 dolarów i 95 centów. Młody Elvis był jednak bardzo niezadowolony. I po co się tak krzywić i mazać, jeśli można stać się gwiazdą rocka?

1 gitara

7. Farbowany Król

Jego naturalny kolor włosów to blond – od końcówki lat pięćdziesiątych Elvis farbował włosy co dwa tygodnie na czarny odcień.

blond

8. Co ćpał Elvis?

W jego organizmie po śmierci wykryto ślady środków przeciwbólowych: morfinę i demerol. A także: leki przeciwhistaminowe, uspokajające: Placidyl i Valium, kodeinę, etynamat, metakwalon i niezidentyfikowane barbituriany. Nieźle...

Magda Słomka
Tagi: Duperele Elvis Presley