„A Forest” The Cure w blackmetalowej wersji

Aleksandra Degórska
17.08.2016 14:02
„A Forest” The Cure w blackmetalowej wersji Fot. EKP / MPI / Capital Pictures / East News

Czy mroczny repertuar może brzmieć jeszcze mroczniej? Jak się okazuje, jest to możliwe...

Ta kapela zawsze była wystarczająco przygnębiająca. Praktycznie każdy utwór ciągnie się w nieskończoność, a gdy w końcu pojawia się zmęczony głos Roberta Smitha słuchacz marzy o żyletce i trutce na myszy.

Rozmyta gitara, hipnotyzujące syntezatory, smutny wokalista, który śpiewa o swoich równie smutnych przeżyciach. Mrok, beznadzieja i herbatka z grzybków. Myśleliście, że mroczniej nie może być? Otóż mocno się mylicie, bo The Cure doczekał się blackmetalowego coveru.

Kawałek „A Forest” z płyty „Seventeen Seconds” rzeczywiście brzmi jakby naćpany muzyk zagubił się w ciemnym lesie. Co dopiero dzieje się, gdy do tego lasu wbiegnie ponury blackmetalowiec i zacznie wyśpiewywać repertuar The Cure?

Za tę wersję odpowiedzialny jest Curezum - czyli połączenie The Cure z Burzum, za który odpowiadają Mort Subite, Martti Hill, Billy Anderson oraz Rob Vikernes. Panowie mają już na swoim koncie przeróbki utworów „The Top” i „One Hundred Years”. Mroczne numery ukażą się na krążku A Monument to a Ruined Age”.

Jeżeli jednak jesteście konserwatywni i wolicie staruszka Smitha bez zbędnych upiększeń, to już 20 października 2016 roku The Cure zagra w Łodzi. Na tym koncercie zapewne nie zabraknie nowych utworów kapeli, które zadebiutowały podczas trasy koncertowej po Ameryce Północnej.

Mowa o utworach „Step Into the Light” oraz „It Can Never Be the Same”:

Blackmetal staje się coraz bardziej atrakcyjnym gatunkiem dla muzyków. Na ciemną stronę mocy postanowił przejść również Limp Bizkit, który udostępnił swoje nowe logo jawnie nawiązujące do blackmetalu.

Czy może i nasz smutny roztrzepany got Smith zdecyduje się na takie brzmienie? Ostatnia płyta The Cure ukazała się w 2008 roku, miejmy nadzieję, że Robert zdoła nas jeszcze zaskoczyć.

Jak oceniacie blackmetalowy cover „A Forest”?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.