17.08.2016 14:02

„A Forest” The Cure w blackmetalowej wersji

Czy mroczny repertuar może brzmieć jeszcze mroczniej? Jak się okazuje, jest to możliwe...

„A Forest” The Cure w blackmetalowej wersji
foto: EKP / MPI / Capital Pictures / East News

Ta kapela zawsze była wystarczająco przygnębiająca. Praktycznie każdy utwór ciągnie się w nieskończoność, a gdy w końcu pojawia się zmęczony głos Roberta Smitha słuchacz marzy o żyletce i trutce na myszy.

Rozmyta gitara, hipnotyzujące syntezatory, smutny wokalista, który śpiewa o swoich równie smutnych przeżyciach. Mrok, beznadzieja i herbatka z grzybków. Myśleliście, że mroczniej nie może być? Otóż mocno się mylicie, bo The Cure doczekał się blackmetalowego coveru.

Kawałek „A Forest” z płyty „Seventeen Seconds” rzeczywiście brzmi jakby naćpany muzyk zagubił się w ciemnym lesie. Co dopiero dzieje się, gdy do tego lasu wbiegnie ponury blackmetalowiec i zacznie wyśpiewywać repertuar The Cure?

Za tę wersję odpowiedzialny jest Curezum - czyli połączenie The Cure z Burzum, za który odpowiadają Mort Subite, Martti Hill, Billy Anderson oraz Rob Vikernes. Panowie mają już na swoim koncie przeróbki utworów „The Top” i „One Hundred Years”. Mroczne numery ukażą się na krążku A Monument to a Ruined Age”.

Jeżeli jednak jesteście konserwatywni i wolicie staruszka Smitha bez zbędnych upiększeń, to już 20 października 2016 roku The Cure zagra w Łodzi. Na tym koncercie zapewne nie zabraknie nowych utworów kapeli, które zadebiutowały podczas trasy koncertowej po Ameryce Północnej.

Mowa o utworach „Step Into the Light” oraz „It Can Never Be the Same”:

Blackmetal staje się coraz bardziej atrakcyjnym gatunkiem dla muzyków. Na ciemną stronę mocy postanowił przejść również Limp Bizkit, który udostępnił swoje nowe logo jawnie nawiązujące do blackmetalu.

Czy może i nasz smutny roztrzepany got Smith zdecyduje się na takie brzmienie? Ostatnia płyta The Cure ukazała się w 2008 roku, miejmy nadzieję, że Robert zdoła nas jeszcze zaskoczyć.

Jak oceniacie blackmetalowy cover „A Forest”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele The Cure