07.11.2017 10:27

A Perfect Circle wyrzucił z koncertu ponad 60 fanów za robienie zdjęć

Wiadomo, że Maynard James Keenan nie cierpi fotografów-amatorów, ale teraz chyba trochę przesadził.

A Perfect Circle wyrzucił z koncertu ponad 60 fanów za robienie zdjęć
foto: kadr z wideo

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić koncert rockowy bez lasu wyciągniętych rąk, trzymających smartfony. Skoro pozwala na to technologia, każdy chce uwiecznić choć fragment show ulubionego artysty zdjęciem lub filmikiem, a następnie podzielić się atmosferą chwili z przyjaciółmi w mediach społecznościowych.

Czasem amatorskie nagrania mają doskonałą jakość, jak na przykład rejestracje z koncertu The Cure w Łodzi w 2016 roku autorstwa polskich fanów, które złożyły się na profesjonalne DVD. Zwykle jednak dzieła domorosłych filmowców i fotografów od strony technicznej pozostawiają wiele do życzenia. Między innymi dlatego widok smartfonów na koncercie budzi wrogość niektórych artystów, np. Sebastiana Bacha.

Wśród słynnych muzyków nie brakuje zajadłych hejterów fotografowania i filmowania koncertów. Niechęci do tej praktyki nie ukrywa Maynard James Keenan. Wokalista Toola i A Perfect Circle uważa, że rejestrowanie wszystkiego zabija w nas umiejętność opowiadania historii. Na koncercie A Perfect Circle w Reading w amerykańskiej Pensylwanii postanowił dać nauczkę fanom, którzy nie liczą się z jego zdaniem i decydują się na robienie fotek w trakcie występu zespołu.

Widzowie zgromadzeni 4 listopada 2017 w SMG Managed Santander Arena & Santander Performing Arts Center przed koncertem dostali wyraźne ostrzeżenie na telebimach – fotografowanie i filmowanie, także telefonami komórkowymi jest zabronione, a kto nie zastosuje się do zalecenia, musi się liczyć z wyrzuceniem z sali.

Wielu widzów zignorowało jednak tę informację – podobne można przecież zobaczyć w wielu salach koncertowych, a mało kto się takimi groźbami przejmuje. Keenan i spółka nie rzucali jednak słów na wiatr – ponad 60 osób przyłapanych z uniesionymi w górze komórkami zostało wyrzuconych z koncertu.

Jednemu z fanów udało się jednak zrobić potajemnie fotkę.

Na Instagramie skomentował ją menedżer obiektu w Reading:

"

Masz szczęście. Wyrzuciliśmy wczoraj wieczorem ponad 60 osób za robienie zdjęć. "

Ta wypowiedź oczywiście nie umknęła uwadze fanów A Perfect Circle. Wypytywany przez nich o bulwersujący incydent, menedżer odparł:

"

Pogadajcie z Maynardem. To w 110 procentach polityka zespołu. Tak samo jest u Toola, APC i Puscifera. To nic nowego. "

apc

Maynard James Keenan w swojej krucjacie przeciwko filmowaniu i fotografowaniu koncertów chyba chce dorównać Coreyowi Taylorowi. Lider Slipknota i Stone Sour tak bardzo nie lubi ludzi, których bardziej obchodzi komórka niż koncert, że swego czasu wytrącił jednemu z nich telefon z ręki.

Jak oceniasz decyzję A Perfect Circle o wyrzuceniu fanów z koncertu za filmowanie i fotografowanie?

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Maynard James Keenan A Perfect Circle