A Perfect Circle zaprezentował klip do "So Long, And Thanks For All The Fish"

Joanna Chojnacka
08.11.2018 17:05
A Perfect Circle zaprezentował klip do "So Long, And Thanks For All The Fish" Fot. kadr z wideo

Kolejnym utworem, do którego grupa A Perfect Circle zdecydowała się stworzyć teledysk jest "So Long, And Thanks For All The Fish". Zespół opublikował czarno-białe wideo w serwisie YouTube.

Fani grupy A Perfect Circle czekali na ich nowe wydawnictwo aż 14 lat. Zespół powrócił z nowym materiałem w kwietniu 2018 roku, jednak to nie koniec niespodzianek. Co jakiś czas muzycy publikują kolejne teledyski do utworów z "Eat The Elephant". Tym razem przyszedł czas na utwór inspirowany książką Douglasa Adamsa.

A Perfect Circle zaprezentował teledysk do "So Long, And Thanks For All The Fish"

Czarno-biały, apokaliptyczny teledysk A Perfect Circle robi wrażenie. Jest równie ironiczny i złożony, co sam tekst utworu. Pokazuje różne oblicza śmierci - morderstwo, samobójstwo czy wypadek samochodowy. Twórcy uchwycili w nim też grzeszną naturę człowieka, prezentując sceny obżarstwa i seksu. Obrazy w klipie są tragiczne, co kontrastuje z radosną melodią utworu, a przerysowane historie sprawiają, że widzowie mogą poczuć niepokój.

Utwór "So Long, And Thanks For All The Fish" nawiązuje tytułem do trzeciej części powieściowego cyklu "Autostopem przez galaktykę", "Cześć, i dzięki za ryby". Również w tekście numeru fani popkultury zauważą liczne odniesienia. Pojawia się tam Major Tom - postać stworzona przez Davida Bowiego, Księżniczka Leia z "Gwiezdnych Wojen", którą grała zmarła niedawno Carrie Fisher czy też Willy Wonka, bajkowy właściciel wielkiej fabryki czekolady.

Najnowszy klip A Perfect Circle to już 4. teledysk nakręcony w celu promowania płyty "Eat The Elephant". Wcześniej fani mogli zobaczyć wideo do utworów "TalkTalk""The Contrarian" oraz tytułowego "Eat The Elephant"

A Perfect Circle na koncercie w Polsce 

Już 15 grudnia 2018 roku w krakowskiej Tauron Arenie odbędzie się koncert A Perfect Circle. Polacy będą mieli okazję usłyszeć utwory z najnowszej płyty zespołu na żywo. Na jednym z ostatnich koncertów grupa zdecydowała się na zagranie "Judith" pierwszy raz od 7 lat, być może powtórzy się to również w Krakowie? 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.