26.06.2019 14:18

A co gdyby System of a Down robił szczęśliwą muzykę? Posłuchajcie akustycznego coveru "Chop Suey"

W sieci pojawiło się wideo stworzone przez youtubera Dave’a Melodicka, który nagrał własną "szczęśliwą" przeróbkę wielkiego przeboju System of a Down.

System of a Down
foto: kadr z wideo

"Chop Suey" zespołu System of a Down to prawdopodobnie jeden z najostrzejszych utworów w historii, który doczekał się wielu odtworzeń w mainstreamowych radiach. Jeśli jednak zawsze przerażała was ciężkość utworu albo głośne krzyki Darona Malakiana i Serja Tankiana, to teraz możecie zapoznać się z taką wersją utworu, która powinna spowodować uśmiech na waszych ustach i ciepłe uczucie w serduszku.

System of a Down doczekało się "szczęśliwego" coveru

A to wszystko dlatego, że pewien youtuber o imieniu Dave Melodicka udostępnił niedawno "szczęśliwą akustyczną" wersję tego metalowego klasyka. Przerobił "Chop Suey" na utwór przypominający twórczość Jasona Mraza i np. jego "I'm Yours". W gruncie rzeczy moglibyśmy nazwać go mash-upem, ale nazwisko artysty nie zostało wymienione w opisie. Cóż, trzeba jednak przyznać, że uśmiechnięty młody mężczyzna śpiewający o popełnieniu samobójstwa to coś, co nas trochę przeraża:

Serj Tankian
Serj Tankian
Przeczytaj także Serj z System of a Down zaśpiewał utwór z "Gry o Tron"

Dave należy do duetu Melodicka Bros, na którym pojawiały się już covery m.in. Ghosta, Slipknota, czy Bullet For My Valentine. Jednak akustyczne covery metalowych utworów to nie jedyny repertuar panów - przygotowali również ciekawe wideo, w których podsumowują dane lata w muzyce rockowej, grając riffy największych twórców danego roku na ukulele i mandolinie. Oto przykładowe dzieło braci Melodicka:

Jak wam się podoba taki cover?

Tagi: Duperele System of a Down