12.09.2019 13:44

A co jeśli hit "Bad Guy" Billie Eilish napisałby Green Day? [AUDIO]

Niedawno w sieci pojawiło się bardzo ciekawe wideo, które prezentuje jak hit "Bad Guy" autorstwa Billie Eilish brzmiałby, gdyby napisał go Green Day. Posłuchajcie interesującego coveru.

A co jeśli hit "Bad Guy" Billie Eilish napisałby Green Day? [AUDIO]
foto: What If Billie Eilish's BAD GUY Was By GREEN DAY?/youtube.com

"Bad Guy" był jednym z największych przebojów lata 2019 roku. W pewnym momencie trudno było się uwolnić od imprezowej linii basu i charakterystycznego refrenu kończącego się słowami "I'm a baaaad guyyyy... DUH!". Utwór w końcu skoczył na listę najlepiej sprzedających się singli w USA, a w Polsce przez kilka tygodni królował wraz z "Old Town Road" Lil Nas X i Billy'ego Cyrusa na listach przebojów w okresie wakacyjnym.

A co gdyby Bad Guy grał Green Day?

Na kanale youtube'owym NateWantsToBattle - Give Heart Records pojawił się ciekawy cover. Mianowicie Nate przygotował utwór "Bad Guy" w wersji Green Daya. Piosenka nastolatki o dziwo idealnie sprawdza się jako utwór emo-punkowy. Zresztą posłuchajcie sami:

Green Day
Green Day
Przeczytaj także Green Day, Weezer i Fall Out Boy zagrali pierwszy wspólny koncert [WIDEO]

Przypomnijmy, że Billie Eilish jest bardzo popularna wśród rockowych muzyków - w końcu została skomplementowana już wielokrotnie przez Dave'a Grohla z Foo Fighters, czy Josha Homme'ego z Queens of the Stone Age. Jej debiutancki album jest jednym z najlepiej sprzedających się krążków w 2019 roku.

Green Day natomiast niedawno zapowiedział album "Father Of All Mother Fuckers" i opublikował tytułowy singiel z tego krążka. Oprócz tego panowie ogłosili Hella Mega Tour 2020 z gościnnym udziałem Fall Out Boy i Weezera. Trasa koncertowa obejmie Azję, Europę i USA. Na razie w planach nie ma koncertu w Polsce, ale zespoły zapowiedziały, że kolejne imprezy będą stopniowo dodawane do Hella Mega Tour. 

Zobacz także: Dave Grohl o Billie Eilish: "Dzięki niej wierzę, że rock nie umrze. Przypomina mi Morriseya"

Tagi: Duperele Green Day